adplus-dvertising

Kılıçdaroğlu’ndan Soylu’ya miting cevabı! “Ak Parti mitingini unutmuş”

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Mersin Cumhuriyet Meydanı’nda yapılması planlanan mitinge valilikten izin çıkmaması üstüne “Mitingimizi yapacağız. Vali de görecek, Erdoğan da görecek” demişti. Kılıçdaroğlu’nun sözlerine tepki gösteren Bakan Soylu ise “Mersin Cumhuriyet Meydanı, 2014 senesinden bu yana siyasi partilere miting alanı olarak verilmemiştir” ifadesini kullanmıştı. CHP’den Soylu’ya cevap gecikmezken, açıklamada “2021 Eylül’ünde miting yapanın AK Parti Genel Başkanı olduğunu unutmuş” dendi.
Takip et
Kılıçdaroğlu’ndan Soylu’ya miting cevabı! “Ak Parti mitingini unutmuş”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Erken seçim münakaşaları gündemdeki yerini korurken Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde meydanlara çıkacağının sinyalini vermiş ve ilk mitinglerinin Mersin’de olacağını açıklamıştı. Fakat 4 Aralık’ta Mersin Cumhuriyet Meydanı’nda yapılması planlanan mitingle alakalı Valilik’ten izin çıkmadı. Bunun üstüne Kılıçdaroğlu ise Ankara’da katıldığı bir etkinlikte basın mensuplarına “Mitingimizi yapacağız. Vali de görecek, Erdoğan da görecek, herkes görecek” şeklinde konuştu.

BAKAN SOYLU’DAN CEVAP GECİKMEDİ

Kılıçdaroğlu’nun bu çıkışına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘dan cevap gecikmedi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Soylu, 2014 senesinden bu yana Mersin Cumhuriyet Meydanı’nın siyasi partilere miting olarak verilmediğini dile getirdi.

“SİYASET, KURNAZLIKLA DEĞİL ASALETLE YÜRÜR”

Sözlerine Kılıçdaroğlu’na yönelik olarak “Siyaset, kurnazlıkla değil asaletle yürür” sözleriyle başlayan Soylu, şunları belirtti:

“Mersin Cumhuriyet Meydanı, 2014 senesinden bu yana siyasi partilere miting alanı olarak verilmemiştir. Bütün bunlar bilinmesine karşın; önce mitinge “izin verilmedi”, sonra “Cumhuriyet Meydanı kasten verilmedi.” gibi acizliğe ve yalana başvurulması, buradan siyasi mağduriyet üretme çabası, siyasi ahlakla bağdaşmaz.

Bütün siyasi partilerin ve CHP’nin de daha önce yaptığı gibi Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadyumu yanında miting yapılmasına yönelik alakalı müracaata izin verilmiştir. Biliyoruz ki Kemal Kılıçdaroğlu’nun trolleri bu açıklamaya da saldıracaklardır.

Fakat biz, Milletimize doğruları söylemeye devam edeceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

CHP’DEN SOYLU CEVAP GECİKMEDİ: 2021 EYLÜL AYINDA YAPILAN MİTİNGİ UNUTMUŞ

CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, sosyal medya hesabı üstünden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sözlerine cevap verdi. Erkek, “Mersin Cumhuriyet Meydanı’nda 2021 Eylül’ünde miting yapanın AK Parti Genel Başkanı olduğunu unutmuş” ifadelerine yer verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.