Kılıçdaroğlu’ndan 'Seccade' Açıklaması: “Çok üzgünüm”

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın, CHP Lideri ve Millet İttifakı'nın ortak cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir seccade üzerinde durduğu fotoğrafını paylaşarak, "Ayakkabınız ile bastığınız yer, müslümanların secde ederken kullandığı seccadedir" sözlerini kullanmıştı.

"Göremediğim İçin Çok Üzgünüm..."

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, söz konusu fotoğrafa ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. "Üzgünüm, seccadeyi göremediğim için çok üzgünüm" diyen Kılıçdaroğlu, söz konusu paylaşımında şu ifadeleri kullandı: "Dünyada kimseyi incitmek istemem, hele milletimi asla. Buradan istismarcılık yapanları ve kullandıkları propaganda aparatlarını da milletimizin vicdanına bırakıyorum."

CHP’den Açıklama

Kılıçdaroğlu, bunun üzerinden AKP'liler tarafından hedef alındı. Olaya ilişkin CHP'den bir açıklama geldi. Açıklamada, "Fotoğraf çekimi sırasında yaşanan yoğunluk ve fotoğraf çektirmek isteyenlerin telaşı nedeniyle, yerde bulunan seccade fark edilememiştir. Bu tür durumlara yönelik hassasiyeti herkes tarafından bilinen Sayın Genel Başkanımız ve İl Başkanımızın, ortaya çıkan bu talihsiz durum nedeniyle çok üzgün olduğunu belirtmek isteriz" ifadelerine yer verildi.
Kılıçdaroğlu’ndan 'Seccade' Açıklaması: “Çok üzgünüm”
Bizi Takip Edin

Bize Katılın