adplus-dvertising

Kılıçdaroğlu’ndan öğretmen kariyer sınavıyla ilgili Bakan Özer’e çağrı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından bir paylaşım yaparak öğretmenlerle ilgili Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e çağrıda bulundu. “Sınavdan, mülakattan daha makul çözümler var” diyen Kılıçdaroğlu, “Yine çağrı yapıyorum, gelin birlikte çözelim bu işi” ifadelerini kullandı.
Takip et
Kılıçdaroğlu’ndan öğretmen kariyer sınavıyla ilgili Bakan Özer’e çağrı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Geçtiğimiz hafta Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı’yla ilgili yaptığı paylaşımla öğretmenlere seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu kez Twitter hesabından yeni bir paylaşım yaptı. Başöğretmenlik ve uzman öğretmenlik sınavlarına ilişkin Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e seslenen Kılıçdaroğlu “Gelin birlikte çözelim bu işi” dedi. İşte detaylar…

“BU SINAVA GİRMEYİN” DEMİŞTİ

CHP lideri Kılıçdaroğlu geçtiğimiz hafta yaptığı bir paylaşımında ise öğretmenlere seslenerek “Bu sınava girmeyin” demişti. Kılıçdaroğlu paylaşımında “Öğretmen kariyer sınavı rencide edici olduğu için daha makul bir çözüm bulmak üzere çağrı yapmıştım. Yanaşmadılar. Öğretmenlere sesleniyorum; bu saygısızlığa katlanmak zorunda değilsiniz, bu sınava girmeyin. Sizleri incitmeyecek çözümü seçimden sonra birlikte (konuşarak) buluruz.” ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu’ndan öğretmen kariyer sınavıyla ilgili Bakan Özer’e çağrı!

“DAHA MAKUL ÇÖZÜMLER VAR”

Kılıçdaroğlu açıklamasında “Milli Eğitim Bakanı Özer “Sınav olmasın dedik, sendikalar ayağa kalktı” demiş. Sınavdan, mülakattan daha makul çözümler var elbet. Yine çağrı yapıyorum, gelin birlikte çözelim bu işi. Öğretmenlerimizin çok daha büyük dertleri var, böyle anlamsız şeylerle incitmeyelim kendilerini.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.