Kılıçdaroğlu’ndan Millet İttifakı’nda çatlak iddialarına cevap!

Millet İttifakı’nda gündeme oturan Kılıçdaroğlu’na yönelik “Tekil konuşuyor, bize sordu mu?” sözleri münakaşa oluşturmuştu. En son söz Kemal Kılıçdaroğlu’ndan açıklama geldi.
Takip et
Kılıçdaroğlu’ndan Millet İttifakı’nda çatlak iddialarına cevap!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Partili Cihan Paçacı’nın kendisine ilişkin “Tekil konuşuyor” sözleriyle alevlenen “ittifakta çatlak” münakaşalarını değerlendirdi. “İttifakta problem yok” diyen CHP lideri, “Havuz medyası Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının kazanacağını biliyor, acaba biz bu ittifakın içine nasıl nifak sokabiliriz diyerek çabalıyor. İttifakın tüm bileşenleri bu konuda son derece dikkatli” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet’ten ipek Özbey’in haberine göre, CHP lideri Kılıçdaroğlu, İyi Partili Paçacı’nın sözlerini, “Biz güçlendirilmiş parlamenter sistemi ortak dillendiriyoruz. Ama onun dışında her partinin kendi düşüncesi var. Hepimiz ayrı ayrı partileriz. Eğer güçlendirilmiş parlamenter sistem gibi bir konuda ortaklaşırsak gene ortak seslendiririz…” şeklinde konuştu.

Saygısızlık olur

Kılıçdaroğlu, son günlerde sıkça kullandığı “ben” vurgusunun altında da bu sebebin yattığını belirtti. İttifakı yaratan partilerden birinin genel başkanının bütün partiler ismine konuşmasının doğru olmadığını söyleyen CHP lideri, “Ben yahut başka bir partinin genel başkanı, ittifakı yaratan tüm partiler ismine konuşamaz. Bu saygısızlık olur. Ortaklaştığımız konularda, elbette ortak ses çıkarmalıyız. Bunda hiçbir şüphemiz yok. Kaldı ki bu konularda, parti içerisinde yürütülen çalışmaların yanı sıra, ittifakta bulunan partiler ile de temas halindeyiz” diyerek konuştu.

Kılıçdaroğlu, İyi Parti lideri Akşener ile görüşüp görüşmediği sorusuna da, “Görüşüyoruz, Sayın Akşener ile belli aralıklarla görüşüyoruz. İttifakla alakalı herhangi bir problem yok” cevabını verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.