Kılıçdaroğlu’ndan Meral Akşener ve HDP açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bolu Abant’ta toplanan CHP TBMM Grubu Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı sonrası konuştu. Kılıçdaroğlu, HDP ile görüşebileceklerini belirtti.
Takip et
Kılıçdaroğlu’ndan Meral Akşener ve HDP açıklaması
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP ile görüşmeye hazır olduğunu belirtti. Abant’ta açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, HDP’nin 11 maddelik tutum belgesini ise ‘kıymetli’ bulduğunu ifade etti.

Bolu Abant’ta, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla iki gün süren CHP TBMM Grubu Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı son buldu. Burada basın mensuplarına açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu, “HDP ile de zaman olursa, ortam olursa görüşürüz. Görüşmeyiz diyerek kuralımızı yok. Kürt problemin çözümü konusunda Parlamento’nun yetkili görülmesi kıymetli bir şey. Toplumda kendilerine yönelik var olan kaygıları gidermeye dönük de bir manada hazır olduklarını söylüyorlar. Bu da çok mühim. HDP’nin yaptığı açıklamayı bu bağlamda kıymetli buluyoruz.” şeklinde konuştu.

“Akşener’in başbakanlık görevini üstlenmesi son derece kıymetli olur”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Ben cumhurbaşkanı adayı değilim, başbakan adayıyım” ifadelerini değerlendiren Kılıçdaroğlu, şunları belirtti:

“Hepimizin saygı işitmesi gereken bir söylem. Güçlendirilmiş parlamenter sistemi biz bir an önce kısa zamanda yaşama geçirmek istiyoruz. Dolayısıyla o sürecin neticesinde Sayın Akşener’in başbakanlık görevini üstlenmesi bizim açımızdan da son derece kıymetli olur ama bunlar oturulup ittifak içinde tartışılmış konular değil. Zaman zaman genel başkanların söylemleri oluyor. Her söylemi sizler nasıl dikkatle takip ediyorsanız basın mensubu olarak biz de aynı biçimde dikkatle takip ediyoruz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.