Kılıçdaroğlu’ndan meclisi karıştıran el hareketi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı hareket münakaşa konusu oldu. Bir anda tansiyonu yükselterek AK Partili milletvekillerinin büyük tepkisini çeken hareket, sosyal medyada da gündem oldu.
Takip et
Kılıçdaroğlu’ndan meclisi karıştıran el hareketi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Meclis’teki bütçe görüşmelerinde konuşma yaptı. Sert açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu’nun yurt dışı kaynaklı kredileri eleştirirken yaptığı el hareketi, bir anda tansiyonu yükseltti. AK Partili milletvekilleri bir anda ayağa kalkarak büyük tepki gösterirken, Kılıçdaroğlu’na “Özür dile” çağrısında bulundular.

GÖRÜNTÜLERİN İNCELENMESİ İÇİN OTURUMA ARA VERİLDİ

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, “Genel ahlak kurallarına aykırı bir biçimde davrandı. İç tüzük 160’a göre kaba ve yaralayıcı sözler yapmaktan kınanması gerekiyor.” diye Kılıçdaroğlu’nun ceza almasını istedi. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, görüntülerin incelenmesi için oturuma ara verdi.

VARANK: BİR TEK KÜFÜRLÜ EL HAREKETİ YAPMADIĞI KALMIŞTI

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da sosyal medya hesabından tepki göstererek, “Gazi Meclis’te, 85 milyonun huzurunda bir tek küfürlü el hareketi yapmadığın kalmıştı. Ayıptır!” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu’ndan meclisi karıştıran el hareketi!

“SENELIK ENFLASYON YÜZDE 21 İSE SİYASETİ BIRAKIRIM”

Konuşmasında enflasyon konusuna değinen Kılıçdaroğlu, sert sözlerle hükümete yüklenerek “Senelik enflasyon 21.31’miş. Saray’dan talimat gittiğini bilmiyor muyuz? ENAG, bu işin uzmanları 3.5 değil 9.91 aylık, senelik yüzde 58 diyor. Hangisi doğru? TÜİK’in verdiği mi doğru? Herhangi bir bakkal ‘senelik enflasyon yüzde 21’ desin, siyaseti bırakacağım.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.