adplus-dvertising

Kılıçdaroğlu’ndan enflasyon rakamları için TÜİK’e tepki “kuaföre döndü”

Piyasalar yarın açıklanacak enflasyon rakamına odaklanırken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan TÜİK’e tepki geldi: Enflasyon korkunç vaziyette. Yarın açıklanacak ve göreceksiniz en makyajlı hali bile korkunç görünecek. Malum TÜİK sanki makyaj yapa yapa kuaföre döndü.”
Takip et
Kılıçdaroğlu’ndan enflasyon rakamları için TÜİK’e tepki “kuaföre döndü”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ev emekçisi kadınlar ile beraber partisinin genel merkezinde bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından önem çıkanlar şu şekilde:

Buradan ilan ediyorum. Birinci önceliğim hane ekonomisini yani iç ekonomiyi korumak olacaktır. Kadınların problemlerini politik çabamızın en önünde tutacağım. Toplumdaki mühim rollerine karşın Erdoğan’ın ev hanımlarını ve tek gelirli haneleri artık hafife aldığı çok açıktır. Onların çığlığını Saray’dan işitmek zordur tabii ki bugün ev hanımı görmezden gelinse de pek çok iş yapıyor. Ekonomi bozulduktan sonra hanenin geçim planlamasını tümüyle ev hanımları yapar oldu. İçinde bulunduğumuz tabloda eşinin kazandığı parayla bu korkunç pahalılıkla nasıl mücadele edeceğini bilmiyor ev hanımı.

YAŞAM PAHALILIĞI EZİP GEÇİYOR

Yemek pişirilecek, temizlik yapılacak, çocuk bakılacak, hastalara ve yaşlılara destek verilecek. Tek gelirli haneler çok ama çok zordalar. Yaşam pahalılığı bu haneleri ezip geçiyor. Aileler gıda güvensizliğiyle de mücadele edecek 2022’de. Bu ailelerin küçük çocukları bile politize oldular. Siz de görüyorsunuz videoları. 9-10-11 yaşındaki çocuklar ailelerinin her gün katlandığı zorlukların son derece farkında. Çizgi filmleri konuşması gereken çocuklar, Erdoğan’ın aymazlığını konuşuyorlar.

ENFLASYON KORKUNÇ VAZIYETTE

Bu yaşlarda böylesine mühim bir aile meselesiyle bu kadar ilgilenmek o çocukların kesinlikle unutamayacağı bir psikoloji olacak. Enflasyon korkunç vaziyette. Yarın enflasyon rakamları açıklanacak. Göreceksiniz en makyajlı hali bile korkunç olacak. Malum TÜİK sanki makyaj yapa yapa kuaföre döndü. Ama o bile bir yere kadar oynayabiliyor rakamlarla.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.