adplus-dvertising

Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı adaylığı hakkında açıklama!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Millet İttifakı, adayımızı tespit edecek. Hiç kimse en ufak bir şüphe duymasın. 13’üncü cumhurbaşkanı, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olacak” şeklinde konuştu.
Takip et
Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı adaylığı hakkında açıklama!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da Konut Görevlileri Sendikası’nı (Konut-Sen) ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, Konut-Sen Genel Başkanı Uğur Gözel ve sendika mensupları ile görüştü. Görüşmenin sonrasında açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu, “Apartman görevlileriyle ortalama 2,5 senedir ilgileniyoruz. Tıpkı taşeron işçileriyle ilgilendiğimiz gibi. Onların önce sendika kurarak örgütlenmelerini ve bir araya gelmelerini çok arzu ettim. Bu çerçevede elimizden gelen tüm çabaları gösterdik. 1 milyonu aşkın apartman görevlisi arkadaşıma seslenmek isterim; moralinizi bozmayın, Türkiye güzel ve büyük bir ülke. Sizin sorunlarınız var biliyorum. Sizin sorunlarınızı çözmek benim boynumun borcudur, çözeceğim” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı adaylığı hakkında açıklama!

“HERKESİN HUZUR İÇİNDE YAŞAMASI GEREKIR”

Kılıçdaroğlu, apartman görevlilerinin pandemi döneminde çok büyük sıkıntılar çektiklerini söyleyerek, “Tüm apartman sakinlerinin ihtiyaçlarını karşıladılar. Ben önce ‘maskeleri apartman görevlilerine verin’ demiştim. ‘Önce aşılar apartman görevlilerine yapılsın’ demiştim; ama bu talebimiz kabul görmedi. Bugün benim ne kadar haklı olduğum görülüyor. Sizden isteğim tekrar örgütlenin bir araya gelin. Bir problemle karşılaştığınızda bilin ki Kılıçdaroğlu kardeşiniz yanınızda. Sizin yanınızda olmaya devam edeceğim. Bu ülkede yoksulun, fukaranın yanında olan kişiyim. Bunun bir hak, adalet ve insanlık mücadelesi olduğunu biliyorum. Bu ülkede yaşayan herkesin huzur içinde yaşaması gerekir. Evlatlarına huzur içinde bakması gerekir. Herkesin huzur içinde yaşarken en azından kendi kültürel ihtiyacını da bir manada gidermesi gerekir” diyerek konuştu.

Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı adaylığı hakkında açıklama!

“VATANDAŞIN CEBİNDE DOLAR MI VAR”

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye’yi çift paralı bir ülke olmaktan çıkartarak dış ticaretle iştigal edenler dışında herkesin işini de tasarrufunu da Türk lirasıyla yaptığı bir yer haline getirmek için herkesten destek istiyoruz” sözlerinin hatırlatılması üstüne, şu şekilde konuştu:

“Demek ki Sayın Erdoğan Türkiye’de çift paranın kullanıldığını kabul ediyor. Yani bir taraftan döviz bir taraftan Türk lirası. İyi de memleketi bu hale kim getirdi? Bu şikayeti yapan kişi önce sesini beşli çeteye duyurması gerekir. Dolar bazında garantiler verildi. Köprülerin, yolların bedelleri var. Aynı zamanda yüksek mevduat sahiplerine de dolar üstünden kur garantisi verildi, nasıl oluyor bu? Vatandaşın cebinde dolar mı var? Doları taşıyanlar belli; yanında gezenler. Beşli çetenin kim olduğunu yalnızca ben değil tüm dünya biliyor. Kurtarmak istiyorsan önce beşli çeteyi çağıracaksın. Diyeceksin ki ‘yolları, köprüleri doları bitiriyorum, tamamı Türk lirası olacak’ diyeceksin. Vatandaşı kandırmasınlar, herkes gerçeği biliyor. Apartman görevlilerinin dolarları mı var? İnsaf kardeşim 21’inci yüzyılda yaşıyoruz.”

Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı adaylığı hakkında açıklama!

“ADAYIMIZ, CUMHURBAŞKANI OLACAK”

Kılıçdaroğlu, partisinin Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın ”Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı belli oldu; ama seçim tarihinin belli olmasını bekliyoruz” açıklamasına ilişkin de “Millet İttifakı, adayımızı tespit edecek. Hiç kimse en ufak bir endişe duymasın. 13’üncü cumhurbaşkanı, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olacak” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.