Kılıçdaroğlu’na “hadi yürü git” diyen kadının bahanesi HDP çıktı!

Çorum’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdikten sonra muhaliflerin hedefi haline gelen Münevver Avcı o gün yaşananları anlattı.
Takip et
Kılıçdaroğlu’na “hadi yürü git” diyen kadının bahanesi HDP çıktı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kılıçdaroğlu’na tepki göstermesinin sebebinin ‘HDP ile ittifak yapması’ olduğunu belirten Arıcı, “Bir anda onu karşımda görünce Demirtaş ile el sıkıştığı an gözümün önüne geldi ve ‘Çocuğuma dokunma, hadi yürü yürü’ diye tepki gösterdim.” diyerek konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çorum ziyaretinde 54 yaşındaki Münevver Arıcı’nın yanına gelerek, torununu sevmek istemişti. Onu, Kılıçdaroğlu’na sevdirmek istemeyen Arıcı ise, “Çocuğuma dokunma. Hadi, yürü yürü.” diye CHP Genel Başkanı’na tepki göstermişti.

Münevver Arıcı, Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdikten sonra, muhaliflerin hedefi haline geldi.

Sabah gazetesine konuşan Arıcı, Kılıçdaroğlu’na neden tepki gösterdiğini anlattı.

“Ben; kızım ve torunlarımla alış verişe gelmiştim.” diyen Arıcı, “Aras Han’ın üç ara koridoru var. Polisler han ve çevresinde önlem almışlardı. Kılıçdaroğlu’nun geldiğini söylediler. Biz çarşıdan ayrılmak istedik. Polis, birinci ve ikinci koridorlardan çıkmamıza izin vermedi. 3. koridordan çıkmak istedik. O esnada Kılıçdaroğlu geliyordu. Biz yürüyüp gitmek istedik ama Kılıçdaroğlu’nun korumaları bizi durdurdu. Bu esnada Kılıçdaroğlu bize doğru geldi ve ‘Nasılsınız?’ şeklinde konuştu. Kızım ‘İyiyiz, teşekkür ederiz’ şeklinde konuştu. Daha sonra torunuma doğru gelince ben, ‘Çocuğuma dokunma. Hadi, yürü yürü’ dedim ondan sonra polisler bizi uzaklaştırdı.” ifadelerini kullandı.

‘Demirtaş ile el sıkıştığı an gözümün önüne geldi’
Münevver Arıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na neden tepki gösterdiğini ise şu şekilde anlattı: “Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki göstermemin sebebi HDP ile ittifak yapmasıdır. Kılıçdaroğlu, Selahattin Demirtaş’ın tahliye edilmesini istiyordu. Bir anda onu karşımda görünce Demirtaş ile el sıkıştığı an gözümün önüne geldi ve ‘Çocuğuma dokunma, hadi yürü yürü’ diye tepki gösterdim.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.