Kılıçdaroğlu’dan ‘anayasa çalışması’ iddiasına açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, anayasa çalışması iddiaları hakkında, “Anayasa çalışması yapmadık ki arkadaşlar, öyle bir çalışma olsa elimizde metin olur. İlkeleri belirlemek için konuştuk” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin genel merkezinde Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile görüşmesinin ardından açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, anayasa çalışması iddiasıyla ilgili soruya şu yanıtı verdi:

“Az önce sayın genel başkan, arkadaşlarıyla beraber güçlendirilmiş parlamenter sistem konusunda yaptığı çalışmayı, bütün siyasi partilere vereceğini ifade etti. Yani bu ülkenin yeni bir anayasaya ihtiyacı var. Huzura ihtiyacı var. Bütün bunları omurgası güçlü bir anayasa ile sağlayacağız. Anayasa çalışması, Ali ile Veli ile yaptınız, bu tartışmaların sebebi ne. Evet, Millet İttifakı olarak bir araya geldik. Anayasa çalışması yapmadık ki arkadaşlar, öyle bir çalışma olsa elimizde metin olur. İlkeleri belirlemek için konuştuk. Bu neden bu kadar tartışılıyor onu da anlamıyorum. Bu ülkenin insanı, güçlü bir parlamenter sistemi getirmeye kararlı. Anayasa değişikliği bu ülkede bir toplumsal uzlaşma ile olur. Vesayetle anayasa yapılmaz.”

Kaynak: Haber Global

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı