adplus-dvertising

Kılıçdaroğlu, zamanı gelince yolsuzluk belgelerini açıklayacağını söyledi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kanunsuz emirlere uymayın” çağrısı yaptığı bürokratların artık kendilerini yalnız hissetmediğini belirtti. Kılıçdaroğlu, “Geçmişte yapılan yolsuzluklara ilişkin çok sayıda dosya ve belge bize akmaya başladı. Bunların sayıları fazla olduğu için bir ekip kurduk. Zamanı gelince açıklayacağız” şeklinde konuştu.
Takip et
Kılıçdaroğlu, zamanı gelince yolsuzluk belgelerini açıklayacağını söyledi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bürokratlara yaptığı “Kanunsuz emirlere uymayın” çağrısından, helalleşme çıkışına kadar birçok konuyu değerlendirdi. “Helalleşeceğiz ama hesaplaşma ayrı…” diyen Kılıçdaroğlu, bürokratlardan çok sayıda yolsuzluk ihbarı ve dosyasının kendilerine ulaştığını da söyledi. Kılıçdaroğlu’nun Sözcü gazetesine yaptığı açıklamalar şöyle;

“BÜROKRATLAR İMZA ATMAMAYA ÖZEN GÖSTERİYORLAR”

“Bürokrasiye yaptığım çağrıdan sonra, hukuka uyan bürokratlar, kendilerini daha güvende hissettiler. Kanun dışı şekilde gelen baskıya da direndiler. İmza atmamaya özen gösteriyorlar. Geçmişte yapılan yolsuzluklara ilişkin çok sayıda dosya ve belge bize akmaya başladı. Bunların sayıları fazla olduğu için bir ekip kurduk. Yeri ve zamanı gelince bu yolsuzluk dosyalarını kamuoyuyla paylaşacağız.

Bürokrasi esasında yaptığı işler dolayısıyla suçlanmak istemez, kanunlara uygun davranmak ister, kanunlara aykırı işlemlere direnmek ister. Ama senelerdir bürokrasi üstünde baskı kuruldu ve dürüst insanlar sistemin dışına itildi. Yandaşlarına da belli makam ve mevkiler verdiler. Bu da siyasetçi ile bürokrasi arasında çıkar ilişkisi doğurdu. Tepedeki nemalanıyor, alttaki de ‘O zaman ben de’ diyor. Bu vaziyetten dürüst çalışan tüm bürokratlar rahatsızdı. Benim yaptığım çağrı, bürokrasiye güven verdi. Artık kendilerini yalnız hissetmiyorlar.”

“HELALLEŞME DEDİM AMA HESAPLAŞMA AYRI”

Son dönemde büyük münakaşa oluşturan “helalleşme” çağrısıyla alakalı de konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Ben ‘Helalleşme’ dedim ama ‘hesaplaşma’ ayrı. Yolsuzluk yapandan, kul hakkı yiyenden, hukuk içinde elbette hesap sorulacak. Helalleşme derken “Yolsuzlukları görmeyeceğiz, devleti soymuşlar görmeyeceğiz” diyerek bir şey yok. Biz geçmişin yaralarının kaşınmasını değil, geleceğe bakmak istiyoruz. Geçmişin yaralarını kanatarak sağlıklı bir gelecek yaratamazsınız. Oturalım sağlıklı, faydalı ve dayanışma içinde bir gelecek inşa edelim, çocuklarımıza güzel bir Türkiye bırakalım istiyoruz. Bana son zamanda en çok, ‘Bizi ne zaman kurtaracaksın? Bunları ne zaman göndereceksin?” sorusu yöneltiliyor. Halkın bize olan güveni artıyor” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.