adplus-dvertising

Kılıçdaroğlu, TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamlarına tepki gösterdi!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarına sosyal medya üzerinden tepki gösterdi: “Makyajladıkları rakamlarda bile üretici enflasyonu yüzde 80’e dayanmış.”
Takip et
Kılıçdaroğlu, TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamlarına tepki gösterdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), merakla beklenen aralık ayı enflasyonunu yüzde 36,08 olarak açıkladı. Aylık bazda oran yüzde 13,58 oldu.

TÜİK verilerine tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“TÜİK senelik tüketici enflasyonunu yüzde 36,08 seviyesinde ilan etti. Makyajladıkları rakamlarda bile üretici enflasyonu yüzde 80’e dayanmış. Bu daha az imalat, daha çok yaşam pahalılığı demek. Ey Saraydaki ekonomi dehası, dokunduğun her şeyi eline yüzüne bulaştırdın!

Bu arada metal sanayicileri, emekçilere %17 zam teklif etmişsiniz. Bu TÜİK’ten bile beter teklifinizi not ettik. Köleniz değildir emekçiler, bu gayriciddi tavrınızdan hemen vazgeçin ve emekçilerin alın terlerinin karşılığını verin. Pazarlıkları yakından izliyoruz, bilginiz olsun.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.