Kılıçdaroğlu, Suriye tezkeresi ile dalga geçti! “başkomutanı da Bilal Erdoğan olsun”

SURİYE tezkeresine hayır diyecek olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan olay açıklamalar geldi. CHP Grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, “Komando marşı söyleyen TÜGVA’cılar var. Gönder kardeşim onları Suriye’ye başkomutanı da Bilal Erdoğan olsun” şeklinde konuştu.
Takip et
Kılıçdaroğlu, Suriye tezkeresi ile dalga geçti! “başkomutanı da Bilal Erdoğan olsun”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CHP ilk defa sınır ötesi tezkereye hayır diyeceğini duyururken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin haftalık grup toplantısında sert eleştiriler getirdi. Tezkereyle alakalı gruplara bilgi verilmediğini iddia eden Kemal Kılıçdaroğlu, “Her şeyi koymuşlar bir tezkerenin içine, gelin buna evet diyorlar. Hangi gerekçeyle?” diye tepki gösterdi. “Hiçbir askerimizin ve polisimizin Suriye’de şehit olmasını istemiyoruz” diyen Kılıçdaroğlu,
“Neden garibanın evladı çocuğu orada şehit olsun. Komando marşı söyleyen TÜGVA’cılar var. Gönder kardeşim onları Suriye’ye başkomutanı da Bilal Erdoğan olsun” şeklinde konuştu.

İşte Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP grup toplantısındaki açıklamalarından mühim bölümler:

Sınır ötesi tezkeresi
*İsterdik ki, gruplara bilgi verilsin. Tezkere geldi. İlgili bürokratlar gitsinler, grup başkan vekillerini yahut partilerin genel başkanlarını ziyaret edip efendim biz bu tezkereyi şu gerekçelerle getiriyoruz. Şu milli çıkarlarımız var deselerdi. Olmadı. Her şeyi koymuşlar bir tezkerenin içine, gelin buna evet diyorlar. Hangi gerekçeyle? Biz senin her dediğine mühür mü basacağız? Sen bir bak bakalım kardeşim. Otur bir bilgi ver. Bunları anlatmıyorsun. Ben 2 sene getiriyorum, sen de oy vermek zorundasın. Niye kardeşim? Bunu başkaları yapabilir ama biz CHP’yiz. Senin her dediğine ‘evet’ deseydik niye ayrı bir parti kuruyoruz? MHP senin her dediğine evet diyebilir ama biz milli kurtuluş savaşı döneminden gelen bir partiyiz.

*Biz iki sene içinde Suriyeli kardeşlerimizi kendi ülkelerine göndereceğiz barış içinde diyoruz. Beyefendinin bakış açısı ise bir de şuanda İdlib’ten bir ordu gelsin. Suriye ile savaş değil, Suriye ile barışacağız.

*Hiçbir askerimizin ve polisimizin Suriye’de şehit olmasını istemiyoruz. Suriye’de askerimiz ve polisimiz gitti, ne mücadelesi? Barış varken neden kavga? 33 askerimizi Ruslar şehit etti. Soruyorum sen ne yaptın? Koşa koşa gittin Putin’in ayağına. Bu benim onuruma dokunuyor.

Türkiye gri listede

“Kendi bölgesinde ve dünyada saygınlığı ve itibarı olan Türkiye bunları yitirmeye başladı. OECD’nin kurduğu Mali Eylem Görev Kuvveti, Türkiye kurucu ülkelerinden birisi. Kara para ve terörü finanse eden ilanlarla mücadele edecekler. Türkiye’yi gri listeye aldılar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin itibarını bu hükümetin ayaklar altına almaya ne hakkı ne yetkisi vardır? ‘Terörle mücadele ediyoruz’ gibi bir sürü laf ediyor iktidar tarafı ama El Kaide, IŞİD olunca onların para hareketlerine ses çıkarmıyorlar. Sanıyorlar ki dünya görmüyor. Dünya hepsini görüyor.

Erdoğan’a otomobil cevabı

“Her evde otomobil var, kapıcısında otomobil var. 2. el otomobil yetişmiyor” diyerek bu şahıs bu şekilde bir şey söylemiş. Her evde otomobil var. Nasıl oluyor da her evde otomobil var? diyor yani. Ona da mı göz diktin? O bir aile kardeşim. O da bir otomobil alabilir. Onun otomobili var diyerek Türkiye zengindir zannediyor. O arabayı o kişi alırken kaç lira vergi ödediğini biliyor musun sen?

10 büyükelçi krizi

Büyükelçiler olayı. Türkiye daha önce bu şekilde bir rezaleti yaşamadı. Ekonomi allak bullak oldu. Dışişleri bürokratları devreye girdiler, gece gündüz çalıştılar. Olayı telafi etmeye çalıştılar. Dolar ne oldu? Fatura 83 milyonun sırtına yüklendi. Bu şunu gösteriyor. Bir devlet bir kişinin iki dudağına teslim edilemez. Teslim ederseniz bu tür garip olaylarla karşılaşırsınız.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.