Kılıçdaroğlu söz verdi KHK ile işine son verilenler geri dönecek!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “KHK’larla işine son verilen, ekmeği elinden alınan herkesi görevine iade edeceğim” şeklinde konuştu.
Takip et
Kılıçdaroğlu söz verdi KHK ile işine son verilenler geri dönecek!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

15 Temmuz darbe girişiminin sonrasında devlete sızan FETÖ’cü militanları temizlemek maksadıyla çıkarılan KHK’larla alakalı CHP’nin tepkisi sürüyor.

Genel Başkan Yardımcıları ve danışmanlarının KHK’lılara verdiği teminatlardan sonra CHP, en üst perdeden KHK’lılara işlerine döndürme sözü verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Çorum’da kanaat önderleri, muhtarlar ve STK temsilcileriyle bir araya geldi.

KHK’lılara söz verdi

Kılıçdaroğlu, “Kim olursa olsun bize oy verir yahut vermez, mesleği, bulunduğu konumu ne olursa olsun haksızlığa uğradıysa o haksızlığın karşısında ortak ses çıkarmak zorundayız. O zaman biz siyaset kurumu olarak görevimizi yapmış oluruz” şeklinde konuştu. Konuyu KHK’lılara getiren Kılıçdaroğlu, şu şekilde konuştu:

“Sözüm söz tüm bu adaletsizlikleri düzelteceğim. O yasa hükmünde kararnamelerle görevden alınan, işine son verilen ekmeği elinden alınan herkesi görevine iade edeceğim. Yeter ki teröre bulaşmasın.”

Kurmayları da belirtmişti

Daha önce KHK’lılarla buluşan Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ve Parti Meclisi mensubu Yüksel Taşkın kamudan ihraç edilenlerin görevine iade edileceğini belirtmişti. Son olarak da Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Sezgin Tanrıkulu, aynı konuyu gündeme getirmişti. Kılıçdaroğlu’nun KHK’lılara verdiği söz ‘genel başkan yardımcıları ve danışmanları aracılığıyla nabız yokladı’ yorumlarına neden oldu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.