Kılıçdaroğlu seçimlerde aday olacak mı? açıkladı!

11 senede 10 seçim kaybeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağına ilişkin yeni bir açıklama yaptı.
Takip et
Kılıçdaroğlu seçimlerde aday olacak mı? açıkladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sözcü TV yayınında gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

“BU GÖREVDEN KAÇMAM”
Yayında bir defa daha Kılıçdaroğlu’na “Cumhurbaşkanlığına aday mısınız?” sorusu yöneltildi. Bunun tartışılmasını doğru bulmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, devamında uygun görüldüğü takdirde bu görevden kaçmayacağını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“ONORE BİR MAKAM”
“Cumhurbaşkanlığı adaylığını bu aşamada münakaşayı çok doğru bulmuyorum. Biz bir ittifakın parçasıyız. Otururuz, konuşuruz, kararı öyle alırız. Cumhurbaşkanlığı onore bir makamdır. Ben olmayacağım diyerek kaçmak doğru değildir.”

DAHA ÖNCE NE DEMİŞTİ?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gelecek seçimlerde Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağına yönelik soruya daha önce “Ortak görüş olursa Cumhurbaşkanı adayı olurum. İttifak bu şekilde bir karar verirse ondan kaçamazsınız” yanıtını vermişti.

11 SENEDE 10 SEÇİM KAYBETTİ
Göreve geldiğinden beri 10 seçim kaybeden Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yarışa girerseniz kazanacağınızı düşünüyor musunuz?” sorusuna da “Ondan en ufak bir endişem yok” diye yanıtladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.