adplus-dvertising

Kılıçdaroğlu, seçimde sandık görevi alacakları uyardı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlerle alakalı olarak sandıkta görevli kişinin sigara yahut yemek bahanesiyle sandığı terk etmemesi gerektiğini belirtti. Kılıçdaroğlu, “O gün sigara içmeyecek. ‘Bana yemek gelmedi. O zaman ben burayı terk ediyorum.’ Derhal partiden atılması gerekir. Bu konuda çok kararlıyım. Bir yemek yemedin diyerek, sandık mı terk edilir” diyerek konuştu.
Takip et
Kılıçdaroğlu, seçimde sandık görevi alacakları uyardı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sandıkta görevli kişinin sigara yahut yemek bahanesiyle sandığı terk etmemesi gerektiğini ifade eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “O gün sigara içmeyecek. ‘Bana yemek gelmedi. O zaman ben burayı terk ediyorum.’ Derhal partiden atılması gerekir.” şeklinde konuştu. Öte yandan CHP’nin 21 Mayıs Cumartesi günü İstanbul Maltepe Meydanı’nda gerçekleştireceği miting ile alakalı yeni bir gelişme meydana geldi. CHP il başkan yardımcılığı düzeyindeki bir heyet, 6’lı masadaki öbür partileri ziyaret edip mitinge davet edecek.

Kılıçdaroğlu, seçimde sandık görevi alacakları uyardı!

Kılıçdaroğlu, seçimde sandık görevi alacakları uyardı!

“EVET ÇANKAYA BİZİ BEKLİYOR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün CHP Ankara İl Başkanlığı tarafından bir otelde gerçekleştirilen dayanışma yemeğine katıldı. Çankaya Köşkü’nü anlatan video sunumu sonrası konuşma yapan Kılıçdaroğlu, “Evet Çankaya bizi bekliyor. Bunun ben de farkındayım, siz de farkındasınız. Ama oturduğumuz yerde kimse bize Çankaya’yı ikram etmez, bunun için mücadele etmemiz gerekir.” ifadesini kullandı.

“BIRLIKTE AYNI ŞEYLERİ SÖYLEMEK ZORUNDAYIZ”

Kılıçdaroğlu, şu şekilde devam etti:

“Halkın problemlerini içselleştirmemiz gerekiyor. Yaşadıkları problemleri yaşamamız gerekiyor. O zaman söylemlerimizdeki samimiyeti halka aktarabiliriz. Elektriğimi kestirdim, bedelini ödemeyerek. Çünkü elektriği kesilen 4 milyon insanın yaşadığı dramı yaşamak gerekiyor. O zaman siz elektriği kesilen insanların derdini samimi olarak geniş kitlelere aktarabilirsiniz. Her bir arkadaşımla beraber mücadele edebilirsek, gücümüzü birleştirebilirsek ve en önemlisi söylemlerimizi ortaklaştırabilirsek neticeye ulaşabiliriz. Ben ayrı şey, siz ayrı şey söylerseniz olmaz. Birlikte aynı şeyleri söylemek zorundayız. Birimiz A’dan söz ederken öbürümüz Z’den söz ederse halka güveni veremeyiz. Halka güven vermenin yolu söylemlerimizi ortaklaştırmaktır. Yeter mi? Hayır. Her birimiz, birbirimizi eleştirmekten vazgeçmeliyiz. Biz, birlikte, ortaklaşa söylemlerimizi aynı minval üstüne götürebilirsek, emin olun halk bize oy verecek. Daha önce bize selam vermeyen insanların selam verdiğini görüyorum. Halk bizi samimi olarak bekliyor. Uzun süredir mücadele ediyoruz. Bu mücadele hak mücadelesidir. Bu mücadele aynı zamanda her insanın huzur içinde yatması için verilen mücadeledir. Bu mücadele alın terine değer verme mücadelesidir.”

Kılıçdaroğlu, seçimde sandık görevi alacakları uyardı!

Kılıçdaroğlu, seçimde sandık görevi alacakları uyardı!

Bu mücadelenin aynı zamanda evine ekmek götüremeyen milyonların mücadelesi olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “İktidar yolunda yürüyeceksek, dayanışma yemeğinden hemen sonra, yarın sabahtan itibaren hepimiz çalışmak zorundayız. Çalışırsak netice alıyoruz. Kendi adıma söyleyeyim, eksiklerim olabilir ama şundan tüm yol arkadaşlarımın emin olmasını isterim, yorulmak bana haramdır, yorulmayacağım iktidara kadar.” diyerek konuştu.

Kılıçdaroğlu, seçimde sandık görevi alacakları uyardı!

“YORULDUM DEME HAKKIMIZ YOK”

Ara Sıra kendisine “Yoruldunuz mu?” diyerek sorulduğunu aktaran Kılıçdaroğlu, “Halk bu durumundayken bizim yoruldum deme hakkımız yok.” ifadesini kullandı.

Günün 24 saati çalışmaları gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, şu şekilde konuştu:

“Ama nasıl çalışacağız? Bu da mühim soru. Kendi kendimize konuşup, ‘Biz çalıştık’ dersek olmaz bu iş. Örgüt toplantısında da söyledim. Stratejinin önemini vurguladım. Çalışmayı bir strateji üstüne inşa etmek zorundayız. Şuanda CHP’nin bilgi işlem merkezinde, hiçbir partinin sahip olmadığı tüm bilgiler var. Örgütümüz o bilgilere rahatlıkla ulaşabiliyor. Hangi sandık çevresinde ne kadar oy aldık, hangi ilde oyumuz düşük, hangi ilçede düşük, bunların tamamı belli. Demek ki çalışacağımız alanı tespit ederken, ‘bizim mahallede’ çalışmayacağız. Oyumuzun düşük olduğu, bugüne kadar sağlıklı ilişki kuramadığımız insanlarla muhatap olacağız, toplantı yapacağız. Samimi ilişki kurmak istiyoruz. Dürüstlük deseniz, erdem deseniz, ahlak, bilgi, birikim deseniz var. Eksik olan ne? Strateji. Eksik olan bu. Kime anlatacağımız konusunda biraz çekingeniz. Problem oy vermeyende değil, problem oy istemeyende.”

Kılıçdaroğlu, seçimde sandık görevi alacakları uyardı!

Kılıçdaroğlu, seçimde sandık görevi alacakları uyardı!

Kemal Kılıçdaroğlu, bir seçim çalışması sırasında Afyonkarahisar’da hiç oy almadıkları bir köye gittiğini ve seçimlerde oradan kendilerine iki oyun çıktığını anlattı. Daha sonra o köyden 8 kişinin partiye mensup olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, esnafından çiftçisine herkesle kucaklaştıklarını belirtti.

“TÜRKİYE’NİN ÇÖZÜLEMEYECEK HİÇBİR PROBLEMI YOK”

Eksikliklerini görmek ve bunları telafi etmek mecburiyetinde olduklarını vurgulayan Kılıçdaroğlu, her zaman “CHP hep eleştirir, problemleri nasıl çözeceğini anlatmaz” eleştirisi yapıldığını belirtti.

Kılıçdaroğlu, “Şunu artık Türkiye değil, tüm dünya biliyor, var olan tüm problemleri en sağlıklı, en tutarlı biçimde saptayan parti CHP’dir ve her problemi en sağlıklı taktiklerle çözecek olan parti de CHP’dir. Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir problemi yok, tüm problemleri çözülebilir. Tüm problemleri çözme kapasitesi vardır CHP’de. Eğer biz problemi yaşayanı dinlersek, problemi çözeriz.” diyerek konuştu.

“GÖREVİMİZ AĞIR AMA…”

Çözümlerini inançla ve kararlılıkla anlatmak mecburiyetinde olduklarını dile getiren Kemal Kılıçdaroğlu, kendilerindeki kararlılığı sokaktaki vatandaşın hissetmesi gerektiğini belirtti.

“İkinci yüz seneye çağrı beyannamesini” her partilinin ezberlemesi gerektiğini bildiren Kılıçdaroğlu, “Yasama organı bir kişinin iradesiyle el kaldırır, indirir hale gelmişse, yürütme organı yasamayı ve yargıyı ipotek altına almışsa, rehin tutuyorsa ciddi bir problem vardır o ülkede. Masum insanlar, aydınlar hapishanede ise devamlı yasaklar getiriliyorsa, il başkanlarına cezalar getiriliyorsa hepimizin oturup düşünmesi gerekir. Bu ülkeye demokrasiyi, özgürleşmeyi, helalleşmeyi getireceğiz. Görevimiz ağır ama mühim olan zor işi başarmaktır. Hepimizin omuzlarında ağır yük var.” değerlendirmesinde bulundu.

Her CHP’linin ciddi sorumluluğu olduğunun altını çizen Kılıçdaroğlu, maksatlarının toplumsal problemleri çözmek olduğunu belirtti.

Umutsuzluk söyleminin kitaplarında bulunmadığını, umudu büyütmek ve yeşertmek mecburiyetinde olduklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, şu şekilde devam etti:

“Kısır münakaşalar, asla bundan vazgeçin. Bunu kesinlikle izin vermeyin. Memleketin bu kadar problemi varken kısır münakaşa mı olur Allah aşkına. Problemleri bilmek ve çözmek konusundaki kuvvetli iradeyi ortaya koyarsak toplumun her kesiminden destek görürüz. Toplum kollarını açmış bekliyor ama biz aklımızla mantığımızla bilgimizle o insanlarla kucaklaşmak zorundayız. Belediye başkanlarımız bu süreçte gerçekten güzel çalışıyorlar. Bir tek belediye başkanımızın dahi olmadığı yerlerde toplantılar düzenliyoruz, bizi görsünler, bizi tanısınlar ve oradaki değişimi görüyorsunuz, değişimi fark ediyorsunuz. Dolayısıyla bireysel olarak stratejik çalışırken, parça olarak da stratejik çalışmak zorundayız. Geniş kitleleri kucaklamak zorundayız, bunları yapacağız.”

“DERHAL PARTİDEN ATILMASI GEREKIR”

Sandık güvenliği konusuna da değinen Kılıçdaroğlu, sandıkta görevli kişinin sigara yahut yemek bahanesiyle sandığı terk etmemesi gerektiğini belirtti.

Kılıçdaroğlu, “O gün sigara içmeyecek. ‘Bana yemek gelmedi. O zaman ben burayı terk ediyorum.’ Derhal partiden atılması gerekir. Bu konuda çok kararlıyım. Bir yemek yemedin diyerek, sandık mı terk edilir.” şeklinde konuştu.

İl ve ilçe başkanlarının görevlerini tam yapacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, bundan 4-5 sene önce yaptıkları bir incelemede 10 bini aşkın partilinin sandığı terk ettiğini gördüklerini aktardı. Kılıçdaroğlu, şunları anlattı:

“Problem dedim, o gün bir cenazesi olabilir, bir hastası olabilir. Kendisi hastaneye yatmış. Problem bu şekilde bir problemi var mı yok mu? Problemi olmayanların hepsini partiden attık. Bunlar partili falan değil. Seçim sırasında seçim sandığında görevli olan arkadaşların nasıl bir görev üstlendiklerinin farkına varmaları gerekir. Sıradan bir demokrasinin, sağlıklı işleyen bir demokrasinin ortamında biz seçime gitmiyoruz. Baskının olduğu, yargının teslim alındığı, Türkiye Büyük Millet Meclisinin büyük ölçüde teslim alındığı bir ortamda biz seçime gidiyoruz ve biz bu seçim sürecinde çalışmak zorundayız. Bakın Bursa hep içimde ukdedir, en rahat alacağımız yerde, büyükşehri en rahat alacağınız yerde Büyükşehir Belediyesi ile il başkanı arasındaki çekişme yüzünden kaybettik orayı. Parti bir bürokratik yapı değdir. Hepimiz eşitiz. Burası bürokratik yapının olduğu bir parti değildir. Burası halkın partisidir. Kim olursa olsun, hangi düzeyde olursa olsun elimizi uzatacağız ve ‘merhaba’ diyeceğiz. ‘Acaba esnaf ayakkabı boyacısı, acaba elleri boyalı mı?’ Ellerindeki boya, ayakkabı boyası onun onuru ve şerefidir ve biz elimizi uzatıp onunla tokalaşacağız. Siyaseti bu şekilde yaparsak kazanırız. Hiçbir siyasetçinin halka tepeden bakma hakkı ve yetkisi yoktur.”

Vatandaşın derdini dinlemek mecburiyetinde olduklarını vurgulayan Kemal Kılıçdaroğlu, “Sen derdini dinlemiyorsun ‘her şeyi ben bilirim.’ Yok kardeşim her şeyi ben bilirim’ diyen esasında hiçbir şey bilmeyen kişidir. ‘Her şeyi ben bilirim’ diyen bir adam oturuyor zaten yukarıda ve memleketin ne halde olduğunu görüyoruz. Her şeyi bilen adam, bildiğini zanneden adam ve bir ülkeyi felakete sürükleyen adam. Ekonomisini, dış politikasını, eğitimini felakete sürükleyen bir adam. İşi ehline vermek gibi bir kavram var. Bu çerçevede hareket edersek başarılı oluruz, niye olmayalım?” diyerek konuştu.

6’LI MASADAKİ LİDERLERE MİTİNG DAVETİ

Öte yandan CHP’nin 21 Mayıs’ta İstanbul’da yapacak mitingle alakalı olarak yeni bir gelişme meydana geldi. CHP İstanbul İl Başkanlığı’ndan aralarında il başkan yardımcılarının da bulunduğu heyet 6’lı masadaki öbür partileri bugün ziyaret edip, Maltepe Mitingine davet edecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.