adplus-dvertising

Kılıçdaroğlu, oto sanayi sitesinde iftar yaptı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, oto sanayi sitesi esnaf ve işçileriyle iftarda bir araya geldi. İşçilerin sofrasına misafir olan Kılıçdaroğlu, esnafın problem ve isteklerini dinledi ve çözüm önerilerini anlattı.
Takip et
Kılıçdaroğlu, oto sanayi sitesinde iftar yaptı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçaroğlu, iftarda Etimesgut ilçesinde yer verilen Şaşmaz Oto Sanayi Sitesi’nde bir tamirhaneye misafir oldu. Esnaf ve işçilerle sofraya oturan Kılıçdaroğlu, iftar yemeğinden yedi. Sonrasında, sanayi çalışanlarının problemlerini dinleyip çözüm önerilerini anlattı.

Kılıçdaroğlu, oto sanayi sitesinde iftar yaptı!
Kılıçdaroğlu, buradaki sohbette, devleti devlet yapan şeyin bürokrasi olduğunu ifade ederek, “Devlet bir tüzel kişiliktir. Bunların içinde de insanlar var ama o insanların liyakatli olması gerekir.” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, oto sanayi sitesinde iftar yaptı!

“LİYAKATLİ İNSANLARIN DEVLET YÖNETİMİNE GETİRİLMESİ GEREKIR”

İşçilerden birinin sıkıntıların nasıl atlatılacağına ilişkin sorusu üstüne Kılıçdaroğlu, şu cevabı verdi:
“Esnaf şu aşamada sıkıntılı. İktidar değişirse sıkıntılar atlatılır, iktidar değişmezse sıkıntılar daha da büyür. Niye iktidarın değişmesi gerekir? Devleti yöneten insanların şeffaf olması gerekir. Sizden aldığım vergileri nereye harcadığımı benim size söylemem gerekir. Söylenmiyorsa bu iş olmaz. İkincisi, devleti yöneten insanların temiz olması gerekir. Yakın akraba, eş dost, ihale falan filan, buraya girdiğiniz andan itibaren devleti yönetemezsiniz, başkaları sizi yönetir. O sebeple devleti yöneten insanların temiz, ahlaklı olması gerekir. Üçüncü, liyakatli insanların devlet yönetimine getirilmesi gerekir. Devletin neye ihtiyacı olduğunu düşüneceksin ve geleceğe yönelik planlama yapacaksın.”
Kılıçdaroğlu, oto sanayi sitesinde iftar yaptı!

TARIM ÜRÜNLERİNİN İTHALATINI ELEŞTİRDİ

Türkiye’nin kaynaklar açısından zengin bir ülke olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, buğday, mercimek gibi tarım ürünleriyle hayvan ithalatının yapılmasını eleştirdi. Kılıçdaroğlu öte yandan, sanayide ara eleman sıkıntısının giderilmesi için tüm organize sanayi bölgelerinde meslek ve teknoloji liseleri açılması gerektiğini ifade etti.

Kılıçdaroğlu, oto sanayi sitesinde iftar yaptı!

İftarın sonrasında Kılıçdaroğlu ile oto sanayi çalışanları toplu fotoğraf çektirdi. (AA-DHA)

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.