Kılıçdaroğlu: Millet ittifakı iktidarında şehitler tepesi boş kalacak

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İdlib'de Türk askerine yönelik gerçekleşen ve 36 askerin şehit olduğu saldırıyla ilgili konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını eleştiren Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın şehitler tepesi ifadelerine atıfta bulunarak, "Şehitler tepesi boş kalmayacak diyor. Ben buradan bütün milletime söz veriyorum. Millet ittifakının iktidarında şehitler tepesi boş kalacak. Hiçbir askerimizin tırnağına zarar gelmeyecek. Yazık günah değil mi askerimize?" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İdlib saldırısıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “nanın bütün bunlar olurken tabi dün gün boyu sürekli liderlerle görüşmelerimiz oldu; ana muhalefetin başı hariç. O arama lütfunda bulunmadı, neymiş ben onu arayacakmışım. Ben seni niye arayayım ya?” sözlerine tepki gösteren Kılıçdaroğlu, “Buradan bütün milletime söz veriyorum. Millet İttifakı’nın iktidarında şehitler tepesi boş kalacak.” ifadelerini kullandı.

İdlib’de düzenlenen hava ve topçu saldırılarında 34 askerimizin şehit olmasının ardından gündemi değerlendiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarını eleştirdi. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a yönelik “Daha cenazeler defnedilmeden bu nasıl konuşmadır, bu nasıl kahkahadır. Neyin nesidir, hangi amaçla yapıyor bunu? Derdi benim. Arkadaş benden ne istiyorsun sen” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şehitler tepesi ifadelerine de atıfta bulunarak, “Şehitler tepesi boş kalmayacak diyor. Ben buradan bütün milletime söz veriyorum. Millet ittifakının iktidarında şehitler tepesi boş kalacak. Hiçbir askerimizin tırnağına zarar gelmeyecek. Yazık günah değil mi askerimize?” dedi.
Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları:

“Olayı duyduğum andan itibaren ben ve arkadaşlarım neler yapabilirizi oturup konuşuyoruz. Daha şehitlerimiz toprağa verilmedi ama bugün Erdoğan’ın yaptığı konuşmada beni derinden yaraladı.

“DERDİ BENİM, BENDEN NE İSTİYORSUN SEN”

aha cenazeler defnedilmeden bu nasıl konuşmadır, bu nasıl kahkahadır. Neyin nesidir, hangi amaçla yapıyor bunu? Derdi benim. Arkadaş benden ne istiyorsun sen. Yüreği yanan bir insanım. Acımız var.

“MİLLET İTTİFAKININ İKTİDARINDA ŞEHİTLER TEPESİ BOŞ KALACAK”

Şehitler tepesi boş kalmayacak diyor. Ben buradan bütün milletime söz veriyorum. Millet ittifakının iktidarında şehitler tepesi boş kalacak. Hiçbir askerimizin tırnağına zarar gelmeyecek. Yazık günah değil mi askerimize? Türkiye’nin başına bu belayı niye açtınız kardeşim ya?

Bari millete bir baş sağlığı dileyin. Bu meclis niye var? Meclis toplansın. Erdoğan gelsin Meclis’e bir açıklama yapsın. Niye gelmiyor?

Emin olun çok üzgünüm. Hepimizin başı sağolsun. Kahraman ordumuzun her bireyini kucaklıyorum. Çocukları orada olan annelerle ben konuşuyorum. Hiç kimsenin tırnağına zarar gelmesini istemeyiz. Tuzun koktuğu yerde ne söylenir.”

Haber Etiketleri

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı