adplus-dvertising

Kılıçdaroğlu: Mahkemeyi de kararı da tanımıyoruz!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Yargıtay’ın Canan Kaftancıoğlu kararını değerlendirdi.
Takip et
Kılıçdaroğlu: Mahkemeyi de kararı da tanımıyoruz!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yargıtay’ın Canan Kaftancıoğlu’na yönelik hapis cezasını onamasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Kaftancıoğlu kararıyla alakalı olarak, “Canan Hanım’ı mahkum etmekle kalmadılar bir de siyasi yasak getirdiler” diyen Kılıçdaroğlu, şu şekilde devam etti:

Kılıçdaroğlu: Mahkemeyi de kararı da tanımıyoruz!

“Siyasi tutuklularla Türkiye yol almamıştır. Parti kapatmakla, farklı düşündü diyerek insanları hapse atmakla demokrasi gelmez.”

Kılıçdaroğlu, “Mahkemeyi de tanımıyoruz ve verilen kararı da tanımıyoruz, Canan Kaftancıoğlu İstanbul İl Başkanımızdır”

AYNUR DOĞAN KONSERİNİN İPTALİ

Konuşmasında Aynur Doğan konserinin iptal edilmesini de yorumlayan Kılıçdaroğlu şunları belirtti:

“Aynur Doğan hepimizin şarkısını duygulanarak dinlediği bir sanatçı. Dar Hejiroke diyerek bir şarkısı var. Bu esasında bir incir ağacı şarkısı. Bu şarkıyı hafızalarımıza kazıyan güzel bir film vardı. Gönül Yarası filminde Şener Şen ve Meltem Cumbul bu şarkıyı dinlerken Meltem Cumbul ağlamaya başlıyor. Şener Şen, ‘Sen Kürtçe biliyor musun?’ diyor. ‘Hayır, bilmiyorum’ diyor. ‘O zaman neden ağlıyorsun’ diyerek soruyor. ‘E bu şarkıya ağlamamak mümkün mü’ diyor. Siz bu şarkıyı yasaklıyorsunuz. Türkiye bu noktaya gelmemeli, getirmemeliyiz. Şarkıların, türkülerin hepsi bizim. Kürtçe bir şarkı okudu diyerek nasıl yasak getirebiliriz? 21 yüzyılda yaşıyoruz artık. Her şarkı, türkü bizim.

Sizin feriştahınız gelse ben susmam. Rengarenk bir Türkiye’de yaşayacağız. Ebruli olacak. Barışı, huzuru getireceğiz. Herkes şarkısını özgürce söyleyecek. Bir şarkıdan, türküden korkulur mu? Korkmayacağız. Birlikte, beraber olacağız.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.