Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın geri çektiği davalara ateş püskürdü!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bay Kemal, ben seninle alakalı kazandığım davaları geri çektim mi? Çektim ama sen bunların kıymetini anlamadın” çıkışına cevap verdi. Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Şahıs çıkmış, ‘Kılıçdaroğlu’nu affediyorum’ söylemiyle, açtığı 17 davayı güya ‘Geri çekiyorum’ mesajı vermiş. Şuanda bu algıcıbaşının algılarını bir kenara itip, gerçekleri öğrenmenin zamanı.” ifadelerini kullandı.
Takip et
Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın geri çektiği davalara ateş püskürdü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “helalleşme” çıkışına tepki göstermiş ve kendisiyle alakalı kazandığı davaları geri çektiğini hatırlatmıştı. Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Erdoğan’a cevap verdi.

“ŞİMDİ GERÇEKLERİ ÖĞRENMENİN ZAMANI”

Kılıçdaroğlu, paylaşımında şunları belirtti:

“Şahıs çıkmış, ‘Kılıçdaroğlu’nu affediyorum’ söylemiyle, açtığı 17 davayı güya ‘Geri çekiyorum’ mesajı vermiş. Şuanda bu algıcıbaşının algılarını bir kenara itip, gerçekleri öğrenmenin zamanı.

“18 DAVA BENİM LEHİME NETICELENDI”

2011’den bu güne kadar, Şahıs tarafından bana açılan dava sayısı 44’tür. Bu davalardan 21 tanesi nihai olarak sonuçlanmıştır. Öbür davaları devam etmektedir. Nihai neticelenen 21 davanın, 18 tanesi benim lehime, 3 dava da aleyhime sonuçlanmıştır.

“DÜNYAYA REZİL OLMAMAK İÇİN KALAN DAVALARI GERİ ÇEKTİ”

Aleyhime neticelenen 3 davadan 2 tanesi AİHM’ye gitmiştir ve lehime sonuçlanmıştır. Şahıs Türk hukukunu tarumar ettiği için, dünyaya daha fazla rezil olmamak ismine, kalan davaları geriye çekmektedir.

“DAVALARI GERİ ÇEKME, SONUNA KADAR GÖTÜR”

Kendisine çağrımdır, sen kimsin de kimi affediyorsun! O davaları geri çekme, sonuna kadar götür. Her şeyiniz yalan, her şeyiniz algı…”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis grup toplantısındaki konuşmasında CHP liderinin “helalleşme” çağrısına değinirken, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Kılıçdaroğlu’na açtığı davaları geri çektiğini hatırlatarak, “Bay Kemal, ben seninle alakalı kazandığım davaları geri çektim mi? Çektim, ama sen bunların hiçbirinin kadrini, kıymetini bilmedin, anlamadın” demişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.