Kılıçdaroğlu: “Erdoğan, Andımız’ın hangi cümlesinden rahatsızdır”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Andımız’ın hangi cümlesinden rahatsızsın çık millete bunu anlat demiştim. Bunu söyledim, 2013’te, 2021’e geldik bu soruma yanıt alamadım. Ben tüm kardeşlerime seslenmek istiyorum. Bahçeli’ye de seslenmek istiyorum. Sayın Erdoğan, Andımız’ın hangi cümlesinden rahatsızdır, çıkıp açıklasın” açıklamasını yaptı.
Takip et
Kılıçdaroğlu: “Erdoğan, Andımız’ın hangi cümlesinden rahatsızdır”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunarak Danıştay’ın ‘Öğrenci Andı’ kararına da değindi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamasından satır başları:

Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir problemi yoktur ama bunun tek yolu vardır, CHP’nin iktidar olması. Tüm baskılara, iftiralara karşın yapacağız.

Uşak, Manisa ve İzmir’deydim. Yoğun bir programdı, çiftçimizle, esnafımızla, sanayicimizle, sokaktaki vatandaşlarla birlikte olduk, onları dinledik. Herkesin derdi var. Dertsiz 1 kişiyi dahi görmedim. Onların karamsar olmamalarını istedim, bunu birlikte düzelteceğiz dedim. Beraber olduğumuz zaman Türkiye bu problemlerin hepsini aşar dedim. Muhtarlarla da aynı toplantıyı yaptım. Ben muhtarlara birer personel verilmeli, işsizlik çözümüne bir nebze katkı olur dediğim zaman dalga geçmeye başladılar. Bunu da tüm muhtarlara havale ediyorum. Biz CHP olarak bazı belediyelerimiz zaten muhtarlara birer personel görevlendiriyor. Bu yapılıyor zaten ama gönül ister ki, bu doğrudan devletin tasarrufu olarak gündeme gelsin.

Van’da arkadaşlarımız vardı. En mühim problem Kapıköy Sınır Kapısı açılmıyor diyorlar. Pandemi dolayısıyla kapalıysa Habur açık. Kapıkule açık, neden İran ile olan ilişkilerimizde Kapıköy kapalı. Bu en büyüğünden en küçüğüne tüm esnafı etkilemiş. Acaba hükümet bilinçli mi kapatıyor Vanlıları cezalandırmak için diyerek düşünüyorlar. Yarın önünüze sandık gelecek, oy kullanacaksınız, oyu o sınır kapısını açmayan iktidara ders vererek kullanacaksınız.

‘ANDIMIZ’ MÜNAKAŞASI

Danıştay bir karar verdi, ortalık karıştı. Andımız. 2013 senesinde Erdoğan, bölücü terör örgütü ile masaya oturdu. Onların koşulu Andımız’ı kaldıracaksınız. MEB, Erdoğan’ın talimatı ile Andımız’ı kaldırdı. Türk Eğitim Sen, Danıştay’a dava açtı, yönetmelik değişikliğinin iptalini istedi. Danıştay, MEB’in kararı doğru değil, değişikliği onaylamıyorum şeklinde konuştu. Andımız’ın okunması gerekiyordu. Bunun üstüne bana soruldu, açıklamamda şu şekilde demişim; Eskiden beri okunuyor Andımız. Erdoğan’ın Danıştay hakimlerini azarlayarak meydan okuması insanın ağrına gidiyor. Hakim çıkış konuşamaz, kararları ile konuşur. Danıştay kararlarını vermiştir. Yerinde bir karardır, karara uyulması gerekir, yani Andımız’ın okunması gerekir. Danıştay Genel Kurulu’nda Erdoğan’ın istediği biçimde karar çıkacaktır, bunu bir kenara yazın diyorum, 2018 senesinde. Andımız konusu, doğruluğu, sevgiyi, saygıyı çocuklara anlatıyor. Danıştay İdari Davalar Dairesi kararı verdikten sonra, ben daha önce şu çağrıyı yapmıştım, Andımız’ın hangi cümlesinden rahatsızsın çık millete bunu anlat demiştim. Bunu söyledim, 2013’te, 2021’e geldik bu soruma yanıt alamadım. Ben tüm kardeşlerime seslenmek istiyorum. Bahçeli’ye de seslenmek istiyorum. Sayın Erdoğan, Andımız’ın hangi cümlesinden rahatsızdır, çıkıp açıklasın.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.