Kılıçdaroğlu: “Demokrasi, hak, hukuk, adalet için mücadele ediyoruz”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun ev sahipliğinde, Yenikapı'daki Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen "Büyük İstanbul İftarı"na CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iftar organizasyonunda yaptığı konuşmada, Yunus Emre'nin "İlim ilim bilmektir, ilim kendini bilmektir" sözündeki temel felsefenin, insanın kendisini bilmesi olduğunu söyledi.

“Bize Destek Verin”

Kendini bilmenin ise kin ve öfkeden arınmak, adaletin peşinden koşmak olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Kendini bilmek, vicdanının sesini dinlemek demektir. Kendini bilmek, kul hakkı yememektir. Kendini bilmek, topluma adanmışlıktır. Bu nedenle 6 lider, demokrasi, hak, hukuk, adalet için mücadele ediyoruz. Bize destek veriniz. Beraber bir yola çıktık. Bu yolumuz uzun bir yoldur, Hak yoludur, adalet yoludur, irfan yoludur, bilgi yoludur" dedi.

“Zor Bir Yola Çıktık”

Bu yola çıkanların ülkenin büyümesine ve kalkınmasına katkıda bulunacaklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Zor bir yol seçtiğimizi biliyoruz. Çünkü bozulan bütün dengelerin yeniden inşa edilmesini ve bunun için mücadele edilmesini biliyoruz ve gereğini yapacağız. Adalet için çıktığımız bu yolda vereceğiniz her türlü destek, amacımıza ulaşmayı hızlandıracaktır. Evlatlarımız, gençlerimiz, engellilerimiz, toplumun her kesimi için, adaleti mutlaka ama mutlaka bu topraklara getirecek ve yeniden inşa edeceğiz. Hepinizin vicdanına adaleti emanet edeceğiz"

“Kin ve Nefrete Son Vereceğiz”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, ramazan ayının siyasete belli ilkelerin hatırlatılması için bir vesile olduğunu ifade ederek, Millet İttifakı'nın ilk hedefinin barış olduğunu dile getirdi. Davutoğlu, ikinci temel hedeflerinin ise insan olduğuna dikkati çekerek, "Biz, hiçbir ayrım gözetmeden 85 milyonu omuz omuza, bütün farklılıkları bir zenginlik kabul ederek, bir araya getirmek taahhüdünde bulunuyoruz. Üçüncü hedefimiz ise muhabbet. Kutuplaşmayı, ötekileştirmeyi, düşmanlaştırmayı şiar edinenlere karşı biz muhabbeti, sevgiyi, uzlaşıyı egemen kılacağız. Anadolu'nun her bir köşesine sevgi tohumları ekeceğiz. Kine, nefrete, düşmanlığa son vereceğiz. Dördüncü hedef olarak kin ve nefret kültürüne son vererek, siyasete muhabbet kültürünü egemen kılacağız" değerlendirmesini yaptı.

İmamoğlu'ndan 'Farklılıklara' Vurgu

İBB Başkanı İmamoğlu da ülkeye ve millete büyük bir değişimi hep birlikte sağlayacaklarını ve yaşatacaklarını vurguladı. İmamoğlu, 86 milyonun aklıyla yüreğiyle vicdanıyla hareket ettiği bir dönemi yaşamanın temennisi içinde olduklarını anlatarak, "Tevazuda, sorumlulukta ve adalette buluşmayı temenni ediyoruz. Yalnızca bizim gibi düşünen, bizim gibi inanan, bizim gibi yaşayanlarla değil, bizden ne kadar farklı olursa olsun bu memleketin her insanıyla buluşmanın önemli bir karakter olduğunu düşünüyoruz" şeklinde konuştu.
Kılıçdaroğlu: “Demokrasi, hak, hukuk, adalet için mücadele ediyoruz”
Bizi Takip Edin

Bize Katılın