adplus-dvertising

Kılıçdaroğlu: “ABD’ye kaçacaklar”, Sarı bürokratlar kimdir?

Kılıçdaroğlu, ABD'ye kaçış iddialarıyla ilgili ifşa edeceğim dediği açıklamayı yaptı. TÜRGEV ve Ensar Vakfı'nı hedef alan CHP, ABD'ye aktarılan paralarla ilgili hükümete yüklenerek birçok iddiada bulundu. Kılıçdaroğlu'nun sarı bürokrattalar olarak adlandırdığı bürokrattalar kim, sarı bürokrat kime denir? İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklama videosu...
Takip et
Kılıçdaroğlu: “ABD’ye kaçacaklar”, Sarı bürokratlar kimdir?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında ‘Suça bulaşmış bürokratlara’ seslendi.

“Bunlar seni kendilerini kurtarma planlarının içine hiç dahil etmiyorlar” diyen Kılıçdaroğlu,

Kılıçdaroğlu: “ABD’ye kaçacaklar”, Sarı bürokratlar kimdir?

“Şunu çok iyi bilmen gerekiyor suça bulaşmış bürokrat. Bu birkaç yüz kişiyi kurtarma operasyonunda sen yoksun. O uçaklarda yeri ayrılanlar arasında da sen olmayacaksın. O uçağın kapısı sana hiç açılmayacak. Ben en iyisi bu akşam saat 22.00’de bu skandalı açıklayayım, sen de beni dinle. Amacım pisliğe bulaştırdıkları bu sarmaldan seni yol yakınken kurtarmaktır. Senin üzerinden bitkisel hayata soktukları devleti yeniden canlandırmaktır. Ey devletin şerefli bürokratları bunlarla birlikte sizi de akşam 22.00’de bekliyorum. Sizlerin benim başımın üzerinde yeriniz var. Akşam 22’de bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim, milletimi de bekliyorum. Erdoğan sakın reddetmeye kalkma, bütün belgeler elimizde” ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu: “ABD’ye kaçacaklar”, Sarı bürokratlar kimdir?

Kılıçdaroğlu: “ABD’ye kaçacaklar”, Sarı bürokratlar kimdir?

Kılıçdaroğlu saatler tam 22:00’yi gösterdiğinde sosyal medya hesabından videoyu, “Onlar kaçacak yer ararken, bizim başka memleketimiz yok. Biz bir yere gitmiyoruz, bu devleti birlikte ayağa kaldıracağız. Başını dik tut sevgili halkım. Sen varsın ve daha iyisini hak ediyorsun. Geliyor mutlu, huzurlu günler! #BizeKatılın” notuyla yayınladı.

Kılıçdaroğlu: “ABD’ye kaçacaklar”, Sarı bürokratlar kimdir?

Kılıçdaroğlu: “ABD’ye kaçacaklar”, Sarı bürokratlar kimdir?

“Bugün bürokratlarımıza seslendim. Az da olsa suça bulaşmış olanların hizmet ettikleri kişiler tarafından hiç umursanmadıklarını söyledim. Onların kendilerini kurtarma planlarında siz yoksunuz dedim. Ülkemizin dürüst, şerefli bürokratlarına selam olsun. İktidarımızda onları güzel günler bekliyor. Sarı bürokratlar sizler devleti bitkisel hayata soktunuz, kendinizi de bitirdiniz. Amacım komaya sokulan bu devleti uyandırmaktır. Size de bir iyilik yapıyorum sarılar, sizi bu suç gemisinden indirmek istiyorum. Çok geç olmadan küçük cezalarla kurtulun.

‘BELGELER ELİMİZDE’

Onlar planlarını yapmaya devam ediyor. Çok sayıda paralel planları var. Bugün ben içlerinden çok vahim birini açıklıyorum. Belgeler elimizde. Bir vakıf kurduruyorlar ABD’de. ABD kanunlarının arkasına gizlenebilirler. Orası hukuk devleti. Hukuksuzlukla yok ettikleri ülkeden hukuka sığınmak için ABD’ye kaçmak istiyorlar. Kendileri için yeni bir Pensilvanya yaratmanın peşindeler. Peki ne yapıyorlar? Paravan bir vakıf kuruyorlar. Başına bir ABD vatandaşı koyuyorlar. Ama vakfın asıl yönetimi Erdoğan ailesi üyelerine ait. İsim vermeyeyim, belki kendileri söyler. Bu paravan yapının izin çıkarma hakkını kazanması için paraya ihtiyaçları var. Türkiye’den iki vakıf seçiliyor. Öğrenciler için kuruldu süsü verdikleri vakıflar. Türgev ve Ensar. Bu vakıflar başlıyor, paraları bir ABD vatandaşına göndermeye. 20 milyon dolar, 10 milyon dolar, 20 milyon dolar, 10 milyon dolar bir Türgev, bir ensar… Para gönderimi listesinin sonu yok. Hepsinin dökümleri elimizde. 1 milyar TL’yi transfer ediyorlar ABD’ye. Bu paraları neden sürekli ABD’ye transfer ediyorsunuz? Paralel hayatlar kurma görevini size kim verdi?

Kılıçdaroğlu: “ABD’ye kaçacaklar”, Sarı bürokratlar kimdir?

‘BAŞKA MEMLEKETİMİZ YOK’

Gelelim ABD’ye kaçmaya hazırlananlara. Erdoğan çık söyle. Bu para gönderttiğin paravanın başında senin ailenden kim var? Kim ailenden alıyor bu paraları karşı tarafta. Son olarak halkın belediyelerine sesleniyorum. Bu derneklerden kurtulmak isteyen evlatlarımıza sahip çıkın. Yurtlarınıza alın. Onlar masum, onlar suçsuz. İşte sevgili halkım, emekliye bu yüzden para yok, bu yüzden bir litre süt 20 lira, bu yüzden 4 milyon abonenin elektriği kesik, bu ülkede çocuklar bu yüzden yatağa aç ve karanlıkta giriyor, insanlarımız bu yüzden mağdur. Bizim başka memleketimiz yok.”

SARI BÜROKTALAR KİMDİR?

Kılıçrdaoğlu’nun 24.05.2022’de yaptığı ABD’ye kaçış iddialı videosunda bahsettiği sarı bürokratlar izleyenlerin merak konusu oldu. İnternet üzerinde çok fazla hakkında kaynak bulunmayan Sarı bürokratlarla ilgili neyi kastettiği tam olarak bilinmeyen Kılıçdaroğlu’nun hangi isimlere atıfta bulunduğu bilinmiyor. Bununla ilgili henüz net bir cevap bulunamazken hükümet cephesinden Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına değerlendirme gelmesi bekleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.