Kılıçdaroğlu, Abdullah Gül’e Söz Verdiği İddiasını Yalanladı

Abdülkadir Selvi'nin, "Kemal Kılıçdaroğlu Abdullah Gül'e cumhurbaşkanlığı adaylığı sözü verdi" iddiasına Kılıçdaroğlu'ndan yalanlama geldi.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi söz hususu iddiasını bugünkü yazısında yeniden gündeme taşıdı. Yazısında Kılıçdaroğlu’nun kendisini arayarak ‘partisinin kimseye söz vermediğini’ ifade ettiğini söyledi.


Selvi, Kılıçdaroğlu’nun açık ve samimi olduğunu söyleyerek özellikle zaten bir seçim döneminde olmadıklarını kaydettiğini yazdı.

Selvi’nin yazısının alakalı kısmı şöyle:

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aradı. Kendisiyle faydalı bir görüşme gerçekleştirdim. CHP Lideri, Cumhurbaşkanlığı adaylığı hususunda bundan sonraki konuşmalara da ışık tutacak açıklamalar paylaştı. Kılıçdaroğlu’na Cumhurbaşkanı adaylığı için Abdullah Gül’e bir söz verip vermediğini sordum. ‘Bu iddialar tabiki doğru değil. Ki böyle bir şey olası da değil’ cevabını verdi. Cumhurbaşkanı adaylığı için ne Abdullah Gül’e ne de başka bir kişiye söz vermediğini, kimseyle bir anlaşmasının söz konusu olmadığını ifade etti. Kılıçdaroğlu bunları söylerken oldukça açıktı. Bir şeyler saklıyor havasında değildi. Açık ve samimi olarak açıklamalar yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun biz tek adam partisi değiliz sözlerini de ifade eden Selvi yazısını şöyle sürdürdü:

“TEK ADAM PARTİSİ DEĞİLİZ”

‘Sayın Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adaylığı için Sayın Abdullah Gül’e söz verdiğiniz iddia ediliyor’ dedim. Kılıçdaroğlu hiç beklemeden konuştu. ‘Bu iddialar tabiki doğru değil. Ki böyle bir şey olası da değil. Cumhurbaşkanlığı seçim döneminde bile değiliz. Yani ortada ne seçim dönemi var ne de bu mesele ile alakalı bir çalışma. Fakat bazen insanlar gazetelerde, televizyonlarda aday olacaklarını söylüyorlar. Siz nasıl seyrediyorsanız biz de öyle seyrediyoruz. Öte taraftan bu hususta karar vermek tek başına benim yetkimde de değil. Malum, bizim kurumsal kimliğimiz oldukça kuvvetli. Tek adam partisi değiliz. Bu sebeple oturur konuşuruz, tartışırız’ dedi.”


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı