Khontkar kimdir, gerçek ismi ne?

26 Eylül 2019, 19:54 tarihinde eklendi
Mary Jane şarkısıyla tanınan Khontkar'ın hayatı merak konusu oldu. Ayrıca trap müziği nedir sorusu da araştırılan diğer konu. Hepsinin cevabı haberimizde...
Takip et
Khontkar kimdir, gerçek ismi ne?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Gerçek İsmi:  Onur Dinç

Doğum tarihi: 1991

Doğum yeri: İzmir

Eğitimi: 2012 yılında 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Teknolojileri Bölümü’nü kazandı.

Khontkar kimdir, gerçek ismi ne?

Küçük yaşlarda annesinden edindiği MC Hammer ve Run DMC kasetleriyle kendisini hip-hop kültürünün içinde buldu. İlk kayıtlarını 2004 yılında gerçekleştiren Khontkar, 2008 yılında kendi ev stüdyosunu kurdu ve Türkiye’deki trap müziğin temellerini ekibiyle birlikte atmaya başladı.

Hayat şartları dolayısıyla tüm yaşanmışlıkları, müziğinde anlatacak konuları belirlemesinde büyük rol oynadı. 2010 yılında “Crimeland” adında bir albüm yayınladı. Daha sonra albüm serilerini bir süre daha devam ettirdi. Ancak yaptığı müzik Türkiye için o döneme ait olmayan, yepyeni bir tarz olmasından dolayı tam olarak beklenen ilgiyi göremedi.

Khontkar kimdir, gerçek ismi ne?

Okul hayatı devam ederken bir yandan albüm serilerini kaydetmeye, bir yandan da tamamı kendine ait olan şarkıları internet üzerinden ücretsiz yayınlamaya devam etti.

2015 yılının başlarında “WHOISTHAT” adında İngilizce sözlerden oluşan bir EP yayınladı. Bunu, ilk defa dijital platformlarda yerini alacak olan LP’si “NOBODI” takip etti.

Listelerde üst sıralarda yer alan “Hiçbir Şeyim Yok”, “Kime Ne” ve “Legal” şarkılarıyla milyonlarca insanın ilgisini çekti .Altın dişleri ve renkli saçlarıyla Türkiye’de trap müziğin öncüsü oldu.

Khontkar kimdir, gerçek ismi ne?

Video paylaşım sitelerinde yer alan ünlü rapçiler Khontkar ve Young Bego’nun kliplerinde uyuşturucu maddelerinin kullanımını özendirici nitelikte sözlere ve görüntüler yer aldığı, şarkılarında uyuşturucuyu özendirdikleri gerekçesiyle soruşturma başlatıldı. Klipleri izleyen polis ekipleri, izleyende uyuşturucu madde olduğu izlenimi bırakan çeşitli materyallerin kullanıldığını ve bazı görüntülerde ve sözlerinde uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımını özendiren sözlerin, cümlelerin geçtiğini tespit etti. Khontkar ve Young Bego da aynı gerekçeyle narkotik ekiplerince gözaltına alındı. Sosyal medya kullanıcıları Khontkar’ı sıklıkla aratmış ve sosyal medya üzerinden #FreeKhontkar adlı bir hashtag ile kendisine destek kampanyası başlatılmıştır.

Trap Müzik Nedir?

Trap müzik, ABD’nin güney eyaletlerinde ortaya çıkan bir rap müzik tarzıdır. Trap yani “tuzak” terimi uyuşturucunun işlendiği yerleri ifade eder, bunlara “Trap House” denir

Bu müzik türü, cesur/agresif vokal ve lirik içeriği ile tanınır. Tipik lirik temaları; narkotik ürünlerin üretilip satıldığı Trap House’da genel yaşam ve kültürü içerir. Konular arasında sokak hayatı, kulüp hayatı, şiddet, rapçilerin çevrelerinde yaşadıkları yaşam deneyimleri de yer alır. Neden bu müziğe tuzak müziği denildiğini anlayabilirsiniz.

Trap beat’leri; baterinin kick, high-hat kısımlarının bol kullanıldığı, bass’ı yoğun hissettiğiniz ve enstrümantal kısım için synthesizer kullanılan beat’ler oluyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.