Kerem Alışık, babası Sadri Alışık’ı 18 Mart’ta unutmadı!

Beyaz perdenin tüm renklerini üzerinde taşıyan büyük usta Sadri Alışık, 26 yıl önce, 18 Mart 1995’te aramızdan ayrıldı. Her yıl usta sanatçı için mezarı başında ailesi, dostları ve sevenlerinin katılımıyla yapılan anma töreni bu yıl pandemi sebebiyle yalnızca aile içinde sınırlı bir katılım ile gerçekleşecek. Oğlu Kerem Alışık 26 yıldır babasına özleminin hiç dinmediğini belirtti.
Takip et
Kerem Alışık, babası Sadri Alışık’ı 18 Mart’ta unutmadı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kerem Alışık: “Çok özlüyorum, çok çok özlüyorum, diyeceklerim bu kadar net, derin ve kısa… Ateşini, şavkını, şevkatini, sesini, soluğunu, merhametini özledim. Allah her şeyin sabrını veriyor ama özlem duygusu insanı çaresiz bırakıyor. Cemal Süreya’nın dediği gibi ‘kalbime batana özlem demeselerdi bıçak derdim. Çabamızla, sevdamızla, vefamızla, duamızla; selamını gözümüzde, ışığını kalbimizde, Sadri Alışık’ı başımızın üzerinde taşımaya devam edeceğiz.” diyerek söyledi..

Turist Ömer, Ofsayt Osman, Haşmet İbriktaroğlu, Gönlü bol Arif, Banazlı İsmail, Taşkasap Necati ve bunlar gibi bir sürü efsanevi karakterin yaratıcısı, sokakta yanımızdan, hayatta yüreğimizden geçen büyük usta Sadri Alışık, bütün dünyanın yaşadığı Corona virüs tehlikesi sebebiyle, bu yıl aile içi sınırlı bir katılım ile anılacaktır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.