Kendisini Kurtaran Ekiplerin Kollarında Can Verdi

İstanbul'da kontrolden çıkarak şarampole yuvarlanan araçta sıkışan Erkan Yaman isimli sürücü için ekipler seferber oldu. Uzun uğraşlar sonucu sıkıştığı yerden çıkarılan Yaman, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

İstanbul Şile Yolu’nda kontrolden çıkan otomobil, şarampole yuvarlandı. Kaza ihbarı sonrası harekete geçen ekipler, kısa sürede olay mahalline ulaştı. Ters dönen araçta sıkışan sürücüyü çıkarmak için uzun uğraşlar veren ekipler, sonuca ulaşsalar da çıkardıkları sürücü hayata tutunamadı.


Son günlerde etkili olan şiddetli yağışla birlikte kayganlaşan yollar, trafik kazalarını da beraberinde getiriyor. Bunun son örneğini İstanbul Şile Yolu’nda gördük. Ömerli’ye doğru devam eden Erkan Yaman’ın kontrolündeki otomobil, kayganlaşan yolda kontrolden çıkarak şarampole yuvarlandı. Kazayı gören diğer sürücülerin ihbarı üzerine olay yerine gelen ekipler, talihsiz sürücüyü sıkıştığı yerden çıkarmak için büyük çaba harcadı. Bir süre sonra hurdaya dönen araçtan çıkartılan Yaman’ın yapılan kontrolde hayatını kaybettiği belirlendi. Olay yerine gelen ambulansla morga kaldırılan Yaman’ın yakınları sinir krizi geçirdi.

YETKİLİLER UYARIYOR

Hava sıcaklığının yüksek olduğu dönemde erime noktasına gelen asfalt, üzerine yağmurun da yağmasıyla adeta buz pistine döndü. Konuyla ilgili sürücüleri uyaran yetkililer, özellikle yağışlı havalarda takip mesafesinin korunması gerektiğini belirtti. Kazaların çoğunun takip mesafesinin ayarlanamaması ve virajlara kontrollü girilmemesinden kaynaklandığına dikkat çeken yetkililer, sürücülerin bu iki uyarıyı dikkate almaları gerektiğini vurguladı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı