Kendini Öldürtmek İçin Katil Tutan Öğretmenin İddianamesinde Kan Donduran Detaylar

Pendik’te kendini öldürtmek için kiralık katil tutan İlkay öğretmenin ölümüyle ilgili hazırlanan iddianamedeki detaylar kan dondurdu.

Pendik’te kiralık katil tutarak kendini öldürten İlkay Sivaslı’nın öldürülmesiyle ilgili iddianame tamamlandı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, öğretmen İlkay Sivaslı’nın uzun süreler aşk yaşadığı İ.E ile ayrılığının ardından psikolojik bunalıma girdiği ve intihara karar verdiği ama başaramadığı anlatıldı.

Sivaslı’nın bunun üzerine internetten tanıştığı kiralık katil Tanju Doğan’la anlaşarak kendini öldürtmek istediği ve zamanla arkadaş oldukları belirtildi.

Kendini Öldürtmek İçin Katil Tutan Öğretmenin İddianamesinde Kan Donduran Detaylar

KATİL ZANLISI ÖĞRETMENE AŞIK OLDU

İddianamede, Öğretmen Sivaslı’nın isteği üzerine katil zanlısının, iple boğmaya çalıştığı fakat İlkay Sivaslı’ya kıyamadığı için bıraktığı açıklandı. Ayrıca katil zanlısının genç kadına aşık olduğu ve sürekli onu bu düşüncesinden vazgeçirmek için uğraştığı aktarıldı.

Öte yandan cinayette kullanılan silahı Pendik’te bir kişiden birlikte aldıkları belirlendi. Kiralık katilin, öğretmenin karnına yastık koyarak silahla öldürdüğü ifade edildi.

Kendini Öldürtmek İçin Katil Tutan Öğretmenin İddianamesinde Kan Donduran Detaylar

”TASARLAYARAK KASTEN ADAM ÖLDÜRME”

Yapılan araştırmalar sonucu ikilinin telefon konuşmaları ve mesajlaşmalarından katil zanlısı Tanju Doğan’ın ifadelerinin doğru olduğu ortaya çıksa da kasten adam öldürme suçundan yargılandı. İddianamede, şüpheli Tanju Doğan’ın “tasarlayarak kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması talep edildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı