Kendini Mesih sanan Hasan Mezarcı doğum günü kutlamasında!

Kendisini “Mesih” ilan etmesiyle ünlenen Hasan Mezarcı’nın doğum gününü kutladığı anlar sosyal medyada tartışma yarattı. Görüntülerde, doğum günü pastasındaki mumu söndüren Mezarcı’nın arkadaşlarının “İyi ki doğdun Mesih, mutlu seneler Mesih” dediği görülüyor.
Takip et
Kendini Mesih sanan Hasan Mezarcı doğum günü kutlamasında!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kendisini “Mesih” ilan eden Eski Refah Partisi İstanbul Milletvekili Hasan Mezarcı, Noel’de kendi doğum gününü kutladı. Doğum gününü kutladığı görüntüleri “Mesih” adlı Twitter hesabından paylaşan Mezarcı, sosyal medyada bir anda gündem oldu.

“İYİ Kİ DOĞDUN MESİH, MUTLU SENELER MESİH”

Görüntülerde, Mezarcı’nın doğum günü pastasındaki mumları üflerken arkadaşlarının da kendisine “İyi ki doğdun Mesih, mutlu seneler Mesih” dedikleri duyuluyor.

“MESİH, 2021 NOELİNİ ŞAHİTLERİYLE BİRLİKTE KUTLUYOR”

Mezarcı doğum günü kutlama görüntülerini kendisine ait Twitter hesabından “Mesih bu akşam 2021 Noelini şahitleriyle beraber Düzce’deki evinde kutluyor…” ifadeleriyle paylaştı.

Kendini Mesih sanan Hasan Mezarcı doğum günü kutlamasında!

HASAN MEZARCI KİMDİR?

Hasan Mezarcı, 11 Mayıs 1954 tarihinde Düzce’nin Aydınpınar Köyünde doğdu. Babası Rasim Mezarcı, annesi Fikrîye Çil; Hasan Mezarcı sekiz aylıkken boşandı. İlkokuldan sonra Düzce Merkez Kur’an Kursu’nda hafızlığını yaptı ve İmam-Hatip Okulu’na girdi. İmam-Hatip’i bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazandı. İlahiyat okurken medrese tahsili de aldı.

Hasan Mezarcı, öğrencilik senelerinde müezzinlik ve imamlık yaptıktan sonraki senelerde Diyanet İşleri Başkanlığı’nda ve Tarım Bakanlığı’nda memurluk yaptı. Müftülüğe Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde başladı. Askerliğini yaparken yedek subay olarak, Adana 6. Kolordu Komutanlığı’nda Basın ve Halkla İlişkiler subayı vazifesinde bulundu.

Askerlik görevi bittikten sonra Sakarya’nın Akyazı ilçesine müftü olarak atandı. Daha sonra da İstanbul’un Ümraniye ilçesinde tayin edildi. Akyazı’da 5, Ümraniye’de ise 3,5 sene görev yaptı. Müftülük yaptığı bölgeden 6 Kasım 1991 tarihinde İstanbul’dan Refah Partisi milletvekili adayı olarak seçimlere girdi ve seçildi. 6 Kasım 1991 – 24 Aralık 1995 tarihleri arasında 19.dönem milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisinde görev yaptı.

Kendini Mesih sanan Hasan Mezarcı doğum günü kutlamasında!

CEZAEVİNDE AKIL SAĞLIĞINI YİTİRDİĞİ İDDİA EDİLDİ

Hasan Mezarcı yakın tarihle açıklamaları ile dikkatleri çekti ve bu nedenle partisinden ihraç edildi. Daha sonra hapis cezasına çarptırıldı. Cezaevindeyken psikolojik ve biyokimyasal işkenceye maruz kalarak akıl sağlığını yitirdiği öne sürüldü. 1997 senesinde çıktığı cezaevinde yatarken Allah tarafından peygamber ilan edildiğini söyleyerek kendisini Mesih ilan etti.

Mezarcı, hapishaneden çıktıktan sonra Almanya’ya göç etti. Üç sene aradan sonra televizyonlarda kendisi bu sefer kulağında küpeleri, bileklerinde bilezikleri, boynunda kolyesi, sarıya boyattığı uzun saçları, elinde bastonu, tepeden tırnağa altın sarısı entarisi ile görüldü. Reha Muhtar onunla bir röportaj yaptı.

Ankara 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nin ‘Atatürk’ün manevi şahsiyetine hakaret’ suçundan kesinleşmiş 1 sene hapis cezası alan Mezarcı, ortalama 3 sene yaşadığı Almanya’dan 9 Nisan 2001 tarihinde Türkiye’ye dönünce cezasını çekmesi için gönderildiği Edirne’nin İpsala Kapalı Cezaevi’nde de 3 ay yattı. Daha sonra Ceza İnfaz Yasası hükümlerine göre cezasını tamamlayarak 6 Mayıs 2002’de tahliye oldu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.