adplus-dvertising

Kendini ‘icra müdürü’ olarak tanıtan dolandırıcılara 4 bin TL kaptırdı

Ordu’da yaşayan bir kişi, sosyal medya üstünden ulaşarak iletişim kuran ve kendilerini ‘icra müdürü’ olarak tanıtan dolandırıcılara, kredi çekerek tamamladığı 4 bin TL parayı gönderdi. Dolandırıldığını anlayan şahıs, lüzumlu mercilere şikayette bulundu.
Takip et
Kendini ‘icra müdürü’ olarak tanıtan dolandırıcılara 4 bin TL kaptırdı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ordu’nun Gülyalı ilçesinde yaşayan 27 yaşındaki Ömer Ceylan, K.K. adlı bir tanıdığına 2 bin 500 TL borç verdi. Bir süre sonra parasını alamayan Ceylan, bu vaziyeti sosyal medya hesabından paylaştı. Ceylan’ın paylaşımı üstüne sosyal medya üstünden bir ‘acil nakit’ isminde bir sayfa kendisine mesaj atarak iletişim kurdu. Ceylan’a bir telefon numarası vererek, verdikleri numaranın bir icra memuruna ait olduğunu belirten dolandırıcılar, parayı geri alabileceklerini belirtti.

Alacağını alamadı, dolandırıcılara 4 bin TL para kaptırdı

Dolandırıcılara inanan Ceylan, kendisine mesaj olarak gönderilen cep telefonu numarası ile iletişim kurdu. Dolandırıcılar, parayı fazlasıyla geri alabileceklerini, işlemler için 350 TL dosya masrafı olduğunu belirtti. Parayı kendisine verilen hesaba havale yapan Ceylan, dolandırıcıların isteği üstüne, kredi çekerek tamamladığı 4 bin TL parayı, parça parça devamlı olarak hesaba havale yaptı. Hem alacağını, hem de gönderdiği paraları geri alamayan Ceylan, dolandırıldığını fark edince savcılık ve emniyete şikayette bulundu.

“Dolandırıcılara güvenerek para gönderdim, başkalarını da dolandırmış”

2 senelik üniversite mezunu 27 yaşındaki Ömer Ceylan, “Benim K.K. adlı birisinden 2 bin 500 TL alacağım vardı. Bunu fırsat bilerek, sosyal medyada ‘acil nakit’ adlı sayfa üstünden yazı yazdılar ve bana yardımcı olacaklarını, özelden mesaj atmamı istediler. Ben de onlara güvenerek geri dönüş sağladım. Onlar bana bir tanıdıklarının olduğunu ve o kişinin icra müdürü olduğunu, bu tür işlerler uğraştığını söylediler. Sonra bana sözde icra müdürünün telefon numarasını verdiler. O şahıs Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde yaşayan C.A. adlı 43 yaşlarında bir insanmış. O şahsın önceden Osmaniye Devlet Hastanesi’nde çalıştığını ve bu tür olaylardan dolayı işten çıkartıldığını sosyal medyadaki dolandırıcıların ifşa gurubundan öğrendim” şeklinde konuştu.

“Paranın 9 bin 880 TL olarak geri geleceğini söylediler, beni kandırdılar”

“Benden ilk önce alacağım olan kişiye haciz işlemi için 350 TL istediler. Aradan 4 saat sonra tekrardan 350 TL istediler ve dosya parası olduğunu söylediler. Bu biçimde devamlı para isteyerek 4 bin TL dolandırdılar” diyen Ceylan, “Onlar bana kendisini icra müdürü olduğunu, avukat da sayıldığını belirtti. Şuanda ben onlarla görüştüğümde ve paranın ne zaman geleceğini sorduğumda ‘sana haber vereceğiz, bu ödediğin 4 bin TL birikecek, şahıs icralık olduktan sonra sana geri 9 bin 880 TL olarak geri gelecek’ dediler ve beni kandırdılar. Bu şahsın daha önceden başka insanları dolandırdığını da işittim. Bu şahıs tarafından dolandırılanlar benim gibi savcılığa suç duyurusunda bulunsun” ifadelerine yer verdi.

“Kredi çekerek parayı tamamladım, bankaya olan borçlarımı ödeyemiyorum”

Savcılık ve emniyet kuvvetlerinin konu hakkında çalışma başlattıklarını kaydeden Ceylan, şunları belirtti:
“Olayın üstünden ortalama 3 ay geçti. Soruşturma dosyasını incelediğimizde şahsın her tarafta arandığını söylüyorlar. Ben bu kadar parayı kredi çekerek borç yaptım, bunlardan da paramı geri alamadığım için bankaya olan borçlarımı kapatamıyorum, bankalar devamlı beni arıyor. Beni dolandıranlardan ricam var daha çok beni oyalamasın, lütfen paramı yatırsın. Zor olanaklar ile üniversite Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde 2 senelik üniversiteyi okuyup mezun oldum.”
Ceylan öte yandan, kimsenin dolandırıcılara inanmaması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.