adplus-dvertising

Kendini araçların önüne atarak bayılma numarası yapan dilenci böyle görüntülendi

Şişli’de kendini seyir halindeki araçların önüne atarak bayılma numarası yapan dilenci, cep telefonu kamerasına bu şekilde yakalandı.
Takip et
Kendini araçların önüne atarak bayılma numarası yapan dilenci böyle görüntülendi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay geçtiğimiz gün Şişli Halaskargazi Caddesi üstünde yaşandı. İddiaya göre, cadde üstünde harekete geçmeyi bekleyen dilenci, bir müddet sonra kendisini seyir halindeki bir aracın önüne atarak bayılma numarası yaptı. Kendisine yardıma gelen vatandaşlar, şahsı olduğu yerden kaldırıp kaldırıma taşıdı. Bayıldığını, hasta olduğunu ve paraya ihtiyacı olduğunu iddia eden dilenci, çevredekilerden yardım istedi. Bayılma numarası yapan dilencinin oraya devamlı olarak geldiği ve aynı numarayla dilendiği gün yüzüne çıktı. O anlar ise yoldan geçen bir motosiklet şoförünün kamerasına an be an yansıdı.

“Buralarda ayılan bayılan çok oluyor”

Aynı cadde üstünde esnaflık yapan Fatih Armanlı, “Buralarda bu tarz dilenciler, bu tarz ayılan, bayılanlar çok oluyor. Yani artık normal karşılıyoruz. Genelde çoğu inandırıcı ve gerçek değil. Bunlara inanmasınlar. Bu insanları dikkate almasınlar. Geliyorlar, dileniyorlar burada. Kendilerini yola atıyorlar. Devamlı olarak hasta taklidi yapıyorlar. Çok fazla var. Bayılıyor sonra para istiyor. Hasta olduğunu söylüyor. Onun haricinde dileniyor. Burada bu tarz oldukça fazla insan var. Vatandaşlar da onları görüp cebine para koyuyor, onlar da ajitasyon yapıyor tabii ki. Burada arada bir oluyor bu şekilde vaziyetler görüyoruz” şeklinde konuştu.

O anlar kamerada

İnsanların duygularını sömüren dilenci cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde bir şahsın akan trafikte kendini araçların önüne attığı bayılma numarası yaptığı ve sonrasında vatandaşların gelip şahsa yardım ederek kaldırıma taşıdığı görülüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.