adplus-dvertising

Kendi Web Sitenizi Kurmalı mısınız?

Teknik olarak bir web sitesi domain adı verilen ve birbirine ağlarla bağlanan, sunucular ile görüntülenebilen bir sayfadır. Bu sayfaya web sayfası denilmektedir. Web sayfası sahipleri bilgi, döküman, görüntü, metin ve videoları kullanıcılar ile paylaşır.
Takip et
Kendi Web Sitenizi Kurmalı mısınız?
 • Yazdir
 • Arttir - Azalt
 • Yorum 0

Kullanıcılar web sayfalarında paylaşılan içerikleri web sunucularının yardımıyla okur ve görüntüler.  Bu okuma HTML adı verilen bir işaretleme dili ile gerçekleşir.

Eğer hedef kitlenize anlatacak bir hikayeniz, göstererek bir ürününüz varsa elbette evet kendi web sitenizi kurmalısınız. Buna ek olarak birçok kullanıcı paylaşma amacı gütmeden yalnızca internette bir iz bırakmak amacı ile de web sitesi açmaktadır.

En Yaygın Web Sitesi Kullanım Amaçları Nelerdir?

En yaygın web sitesi kullanım amaçları aşağıdaki gibidir.

 • Ürün Satma:

Birçok markanın ürünlerini doğrudan satmak ve satış sayfasına yönlendirmek için web sitesi bulunmaktadır. İnternette var olmayan ve varlığını web sitesi ile ispatlamayan markalar genellikle toplum tarafından güvenilmez algısı oluşturmaktadır. Ürünlerinizi satmak için büyük bir işletme sahibi olmanıza gerek yoktur. Evden satış yapan pek çok kişinin kendine ait web sitesi bulunmaktadır. Üstelik web sitesi açarak satış yapabileceğiniz ürünlerde bir sınırlama yoktur. El işinden fabrika ürünlerine kadar pek çok ürün kolaylıkla hedef kitlesi tarafından web sitelerinde bulunabilir. Buna ek olarak satın amacı güden müşteriler yine web sitesi aracılığıyla ürün sahibi ile iletişime geçebilir.

 • Ürün Tanıtma:

Ürünlerinizi satma amacı gütmeden de bir web sitesi kullanmanız mümkündür. Örneğin; satışınızı yalnızca mağazadan gerçekleştiriyorsanız ve ürünleriniz tanıtma imkanı bulamıyorsanız, web sitesi açarak ürünlerinizi tanıtabilir ve müşterilerinizin sorularını yanıtlayabilirsiniz.

 • Bilgi Verme:

Web sitesi kullanım amaçlarından biri de bilgi vermektir. Bu bilgi haber taşıyan metin ve görseller olabileceği gibi tarih veya coğrafyadan konular dahi olabilir. Son zamanlarda pek çok web sitesi bilgi paylaşımı adına platformlar oluşturmaya çalışmaktadır.

 • Blog:

Gezip gördüğünüz yerleri, yediğiniz yiyecekleri herhangi bir satış amacı gütmeden insanlarla paylaşabilir ve bilgilendirebilirsiniz. Birçok insan kendi web sitelerini açarak deneyimlerini paylaşarak bir günlük gibi kullanmaktadır. Böylelikle birçok insana ilham kaynağı olunmaktadır.

 • Kurumsal Siteler:

Kurumun varlığını internette göstermek, daha çok insana ulaşmak ve doğrudan bir iletişim kurmak amacıyla web sitesi kurma mümkündür.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi web sitesi kullanım amaçları oldukça fazladır. Siz de kendi amacınızı belirleyerek Natro ile hayal ettiğiniz web sitesine sahip olabilirsiniz.

Kendi Web Sitenizi Kurmalı mısınız?

Web Sitesi Kurmak İsteyenlerin Bilmesi Gereken 5 Önemli Kural

Yukarıda bahsettiğimiz gibi pek çok kişi belirli amaçlarla web sitesi kurmaktadır. Sizde hangi amaçla web sitesi kuracağınızın planını yapmalısınız. Yalnızca olsun diyerek vakit ayırmayacağınız bir web site kurmamalısınız. Sonucu hayal kırıklığı olabilir. Kendinize “Bir web sitesine neden ihtiyacım var?” sorusunu sorup cevapları listelemelisiniz.

 • Bütçenizi Planlayın:

Kuracağınız web sitenin türüne ve neler yaptığınıza göre bütçe değişmektedir. Örneğin, blog şeklinde kullanacaksanız düşük bir harcama planı size yeterli olacaktır; fakat e-ticaret sitelerinde gerekli bütçe daha fazladır. Bu sebeple harcama planı yapmalı ve süreç içerisinde dışına çıkmamaya özen göstermelisiniz.

 • Domain Seçiminde Özgün Olun:

Domain bir web sitesinin adresidir. Bu adresi takip ederek kullanıcılar size ulaşır. Domaininizin karmaşık olmamasına ve sizi tanıtmasına dikkat etmelisiniz. Alan adınızın kısa, anlaşılır ve tüm dünyada kullanılan karakterler olması da sizin için önemlidir. Örneğin mağazanızın ismi “ PAMUK” ise bunu adresinizde geçirmelisiniz.

 • Kaliteli Bir Görünüm- Kaliteli İçerikle Sahip Olun:

Bir kullanıcının web sitenize  girmesi kadar o sitede vakit geçirmesi de önemlidir. Bu sebeple paylaşacağınız içeriklerin kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde kısa süreli bir trafik alsanızda sonrasınında ziyaretçi sayınız düşecektir. Önceliği her zaman ziyaretçilerinizin memnuniyeti üzerine kurmalısınız. Örneğin, bir blog yazıyorsanız kullandığınız dilin ve görsellerin oldukça ilgi çekici olması gerekmektedir.

Yine alışveriş sitelerinde de bu durum söz konusudur. Ürünün fotoğrafları net bir şekilde anlaşılmalıdır. Açmak istediğiniz web sitesi özelinde mutlaka gerekli olan tüm materyallerde donanımlara kadar kaliteli olma konusunda özen göstermelisiniz. Tüm bunlara ek olarak içeriklerinizin özgün, eğlenceli, anlaşılır olması da önemlidir. Para kazanmayı öncelikleriniz arasında tutmamalısınız. Ziyaretçileriniz sitenizden memnun kalmadığı takdirde yalnızca kısa süreli bir para akışı gerçekleşmiş olur.

Tüm bunlara ek olarak ziyaretçileri rahatsız edecek ve içerikleri görmesini engelleyecek reklamlar kullanmamalısınız. Ziyaretçilerin web sitenize karşı olumsuz bir fikir edinmesine neden olabilirsiniz.

En İyi Web Sitesi Paketleri Sunan Firma: Natro

Web sitesinin  en doğru şekilde kurulduğuna emin olmalısınız. Natro tüm profesyonel hizmetleri sizler için kolaylıkla sunabilir. Natro ile ihtiyacınızı karşılayan paketlerden birini seçebilirsiniz. Zengin tasarım havuzu sayesinde her türlü  amacınıza uygun web sitesi seçenekleri bulabilirsiniz. En uygun fiyatlarla web sitesi sahibi olmak için Natro’yu ziyaret edebilir ve bilgi alabilirsiniz. Üstelik ücretsiz alan adı, ücretsiz hosting, ücretsiz tasarım ve akıllı site sihirbazı olanaklarına tek tıkla ulaşabilirsiniz.

NatroSite Başlangıç, NatroSite Super Başlangıç ve NatroSite Kurumsal paketlerini inceleyebilirsiniz. Birbirinden farklı ücretsiz tasarımlarla web sitenizi kişiselleştirebilir ve internet dünyasında dilediğiniz şekilde yer alabilirsiniz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.