Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Hükumetin Suriye Politikasına Destek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükumetin Suriye'de olma politikasına destek vererek, "Suriye topraklarında sürdürülen mücadeleye inanıyoruz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin ‘Suriye’de Barışa Açılan Kapı’ başlığı ile yaptığı Uluslararası Suriye Konferansı açılışında açıklamalar yaptı.


Cumhuriyet Halk Partisi tarafından uluslararası seviyede yapılan “Suriye’de Barışa Açılan Kapı – Uluslararası Suriye Konferansı” başladı. Açılış konuşmasını CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın gerçekleştirdiği konferansa İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da konuşmacı olarak katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“Suriye anayasasını yazacak bir Anayasa Komitesi’ni not ediyor yeni anayasanın Suriye milletinin geleceğini aydınlatmasını temenni ediyoruz. Anayasa Komitesi Suriye idaresinin muhalefet yöneticilerin ve sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu 1520 kişilik bir komitedir. Bu komite Suriye milletinin ortak çıkarları ile alakalı ortak anlaşma çıkarması beklenir. Suriye’nin geleceğine Suriye milletinin karar vermesi gerektiğini savunuyoruz. Egemenlik kayıtsız şartsız Suriye milletinin olmalıdır.”

“İdlib’deki gelişmeler son derece kaygı verici. On binlerce teröristin Türkiye’ye sızma ihtimali ülkemiz için önemli bir tehdittir. Türkiye’nin kendi güvenliğini tesis etmek için Suriye topraklarında sürdürdüğü terörle mücadeleye inanıyoruz.”

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı