Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Ahmet Davutoğlu’na Övgü

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun söylemiş olduğu 'Siyasi Ahlak' sözünü övdü. Davutoğlu bu övgüye alkışla karşılık verdi.
Takip et
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul gerçekleştirilen Avrasya Sanayi ve İş Adamları Derneği (ASİAD) Olağan Genel Kurulu Toplantısı, birçok siyasi ismi bir araya getirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu gibi isimler bu toplantıda bir araya geldi.

Ahmet Davutoğlu’nun söylemiş olduğu, ‘Siyasi Ahlak’ sözlerini öven Kemal Kılıçdaroğlu, “Sayın Davutoğlu, Başbakanlık yaptığı dönemde siyasi etik kanununu Meclis’e getireceğini ifade etmişti. Hayatımda duyduğum en güzel cümlelerden bir tanesidir. Siyasi ahlak. Her mesleğin kuralı var. Avukatlığın, doktorluğun her şeyin kuralı var. Siyasetçiliğin kuralı ne? Bol bol yalan söylemek. Evet. Ülkeye temiz siyaset gerekmiyor mu?” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu’nun bu sözleri salonda alkışlanırken, Davutoğlu da kendisine yöneltilen bu övgüye alkışla karşılık verdi.

SAMİMİ GÖRÜNTÜLER DİKKAT ÇEKTİ

Kılıçdaroğlu’ndan sonra söz alan Davutoğlu, yaptığı konuşmada hükümete yönelik eleştiriler getirdi. Davutoğlu’nun bu eleştirileri Kılıçdaroğlu tarafından alkışlandı. İkili konuşmalarının ardından samimi halleri ile dikkat çekerken, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da ikiliye eşlik etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.