adplus-dvertising

Kemal Kılıçdaroğlu, Lütfü Türkkan olayı için “provokasyon” dedi!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Partili Lütfi Türkkan’ın şehit ağabeyine küfürü için ilk defa konuştu ve ‘provokasyon’ şeklinde konuştu. Kılıçdaroğlu, “AK Parti’nin bu tür provokasyonları artabilir. Bundan sonra çok daha dikkatli olmalıyız” şeklinde konuştu.
Takip et
Kemal Kılıçdaroğlu, Lütfü Türkkan olayı için “provokasyon” dedi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Edinilen bilgiye göre MYK’nın en mühim gündem maddelerinden birini Bingöl’de bir şehit yakınına küfür ettikten sonra İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevinden istifa ettirelen Lütfü Türkkan yarattı. Türkkan’ın şehit yakınına küfür etmesine tepki gösteren ve bu davranışı onaylamanın mümkün olmadığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, meydana gelen olayı ise provokasyon olarak değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, MYK mensuplarına bu konuda uyarılarda bulundu.

O vatandaş özel olarak İzmir’den Bingöl’e geldi

Lütfü Türkkan’a tepki gösteren vatandaşın İzmir’de yaşadığının belirlendiğini ve Meral Akşener’e tepki göstermek için özel olarak Bingöl’e geldiğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, daha önce Rize’de Akşener’e yönelik provokasyon girişimini de hatırlattı.

Bu tür provokasyonlara daha sık başvuracaklar

Ankara’nın Çubuk ilçesinde kendisine yönelik linç girişimini de hatırlatan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu linç girişiminin görüntülerini grup toplantısında izlettirdiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “AKP bu saldırıyı sahiplendi. Saray yönetimi, ekonomik problemler arttıkça dikkatleri başka yöne çekmek için çaba harcıyor. Bingöl’de meydana gelen olay AKP’nin bu tür provakosyonlara daha sık başvuracağını gösteriyor” ifadelerini kullandı.

İl ve ilçe örgütlerini uyarın

Kılıçdaroğlu, aynı zamanda örgütlerden ve yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcılarının da bu tür provokasyonlara karşı il ve ilçe örgütlerini uyarmalarını isteyerek bu konuda lüzumlu tedbirlerin alınması gerektiğinin altını çizdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.