adplus-dvertising

Kemal Kılıçdaroğlu İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşmasında vizyon belgesini açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşması’nda konuştu. Kılıçdaroğlu’nun “Başdanışmanım” dediği ünlü ekonomist ABD’li Jeremy Rifkin’in konuşması sırasında Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu’nun uyuklaması dikkat çekti.
Takip et
Kemal Kılıçdaroğlu İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşmasında vizyon belgesini açıkladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “3 Aralık’ı bekleyin” sözleriyle duyurduğu “İkinci Yüzyıla Çağrı” başlıklı toplantı İstanbul’da başladı. Kılıçdaroğlu’nun konuşması öncesi salon hınca hınç dolarken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ABB Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da programa katılanlar arasında bulunuyor.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamasından satı başları:

“Türkiye bir daha asla böyle adaletsiz ve kutuplaşmış bir dönem yaşamayacak. Sürekli aynı girdaba düşen halkımız, ekonomik ve sosyal acılar çekti. Yeni bir tek adam aramıyoruz. Ülkemiz üzerindeki kara bulutları dağıtmada bir adım daha ileri adım atıyoruz. Bölgesinde barışın ve refahın merkezi haline geldiği Türkiye’yi inşa edeceğiz. Mesele Mustafa Kemal’in o hayatını yeniden devreye almaktır.

Kemal Kılıçdaroğlu İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşmasında vizyon belgesini açıkladı

“HALKIMIZDAN NEDEN OY İSTEDİĞİMİZİ ÖĞRENECEKSİNİZ”

Günlerdir merakla beklenen konuşmasına başlayan Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Bugün halkımızdan neden oy isteyeceğimizi öğreneceksiniz. Yeni bir düzene, yeni bir Türkiye hayaline, yeni bir siyaset üstü anlayışa oy isteyeceksiniz. Bugün dinleyeceğiniz sadece bir krizden çıkma programı olmayacak. Krizden alnımızın akıyla ve hep birlikte çıkacağız.” ifadelerini kullandı.

“ELİMİZDE 3 BÜYÜK GÜÇ VAR”

Elimizde 3 büyük güç var; bize inan halkımız, sizler siyaset gücümüz ve dostlarımızla kurduğumuz siyaset üstü gücümüz.

Kemal Kılıçdaroğlu İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşmasında vizyon belgesini açıkladı

“NE BİR KİŞİ VE PARTİ İÇİN ÇALIŞACAKLAR”

Bakınız bu 70 değerli isim ne bir kişi ve parti için çalışacaklar. Onlar vatanlari için çalışacaklar. Bay Kemal olmak böyle bir şeydir. Benim işim sistemi çalıştırmak ve kalıcı hale getirmektir.

“ÜLKENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRME GÜNÜDÜR”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu açılış konuşmasını gerçekleştirdi. ‘İktidar’ sloganlarıyla sahneye çıkan Kılıçdaroğlu, “O da olacak. Sabırla olacak. Her şey bu ülkede çok ama çok güzel olacak” yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu açıklamalarında, “Bugün ülkenin kaderini değiştirme günüdür. Bunun için yönetim anlayışımızı, yaklaşımımızı kökten değiştirmeliyiz. Ancak bunun çaresi mevcut tek adam gitsin başka bir tek adam gelsin değildir. Tek adam gitsin, tek adam rejimi bitsin.” dedi.

SELVİ KILIÇDAROĞLU KONUŞMALAR SIRASINDA UYUDU

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının ardından CHP liderinin başdanışmanı ABD’li yazar, ekonomist Jeremy Rifkin online bağlantı ile salondakilere seslendi. Rifkin uzun ve akademik bir konuşma yaparken Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu uyuklarken kameralar tarafından görüntülendi.

Kemal Kılıçdaroğlu İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşmasında vizyon belgesini açıkladı

BUGÜN ÜLKENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRME GÜNÜDÜR

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kemal Kılıçdaroğlu, “Bugün Türkiye için uyanmanın ve ayağa kalkmanın, büyümenin vizyonunu ortaya koymak için davet ettik. Halkımızdan ne için oy isteyeceğimizi öğreneceksiniz. Sadece bir adaya, başka bir tek adama, bir zümrenin çıkarına asla oy istemeyeceksiniz. Oyu halkımızdan, herkes için daha iyi yaşama, yeni bir düzene, yeni bir Türkiye hayaline, siyaset üstü anlayışa oy isteyeceksiniz. Bu yeni sistemi bugün açıklıyorum. Bugün dinleyeceğiniz sadece bir krizden çıkma programı olmayacak. Orası çok daha kolay olacak. Krizden alnımızın akıyla hep beraber çıkacağız. Asıl zor olan ülkenin yeniden yapısal krize girmesini kalıcı olarak engellemek. Bu ülke durmaksızın krizlere girdi, çıktı. Şimdi de derin bir krizin içerisindeyiz. Aynı girdaba düşen halkımız ekonomik ve sosyal olarak dayanılmaz acılar çekti. Bugün ülkenin kaderini değiştirme günüdür” dedi.

Yeni bir tek adam aramadıklarını vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Bugün bizden bambaşka bir sistemin alt yapısını dinleyeceksiniz. Bir daha artık böyle acımasız, adaletsiz ve kutuplaşmış dönemler yaşanmayacak. Kurumları yeniden inşa edilmiş, sistemi yeniden oturtulmuş, barışın ve refahın merkezi haline gelen bir Türkiye inşa edeceğiz. Mesele Mustafa Kemal Atatürk’ün hayaline sahip çıkmaktır. Bugün yeni güç birliğiyle tanışacaksınız” ifadelerini kullandı.

BAY KEMAL ÇIKTIĞI YOLDAN ASLA VAZGEÇMEZ

Kılıçdaroğlu, “ABD’ye ve İngiltere’ye gittim, ziyaretlerde bulundum. Ne derlerse desinler inandığım vizyon yolculuğundan asla geri adım atmayacağım ve vazgeçmeyeceğim. Ne istediğimi ve bu yolun nereye varacağını başlarken biliyordum. Hepiniz şuna inanın. Bay Kemal çıktığı yoldan asla geri adım atmaz. Kısa bir süre sonra Almanya’ya gideceğim. Orayı da yakından takip etmenizi rica ediyorum. Seyahatlerimde ve sonrasında bahsettiğim 70 isimle tek tek görüştüm, onları siyaset üstü güç birliğine katılmaları için davet ettim. Elimizde 3 büyük güç var. Birincisi, bize inanan halkımız, ikincisi sizler siyasi gücümüz, üçüncüsü ise dostlarımızla kurduğumuz siyaset üstü güç birliğimiz. Bizler, siyasi ve siyaset üstü, rozetli ve rozetsiz hepimiz, ülke için vatan için birlikteyiz” dedi.

DEVLET 7 GÜN 24 SAAT ÇALIŞACAK

Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu değerli 70 kişi Türkiye için 24 saat çalışan bir güç birliği olacak. Bir kısmı günü bitirip uyumaya hazırlanırken, dünyanın diğer yanındaki vatanseverlerimiz güne merhaba diyecek. Devlet 7 gün 24 saat çalışacak. Zamanın, mekanın, enlemlerin boylamların ötesinde, kesintisiz üreten Türkiye’yi şimdiden inşa etmeye başlıyoruz. 70 değerli isim ne bir kişi, ne parti ne de iktidar için çalışacaklar. Onlar vatanları için çalışacaklar. Bay Kemal olmak böyle bir şey. Benim işim birleştirmek, benim işim sistemi kurmaktır, sistemi çalıştırmaktır. Benim işim o sistemi kalıcı kılmaktır. Bizim de ülkeyi birlikte dönüştürmeyi cesaret edenlerin bazılarını çağıracağım. Onlar anlatsınlar” ifadelerini kullandı.

SİSTEM TÜRKİYE’Yİ AYDINLIĞA ÇIKARACAK

Kılıçdaroğlu, “Jeremy Rifkin, benim de yeni endüstriyel dönüşüm başkanım. Daron Acemoğlu bizimle birlikte olacak. Sayın Öztrak makroekonomik çözümleri, Sayın Böke dijital kalkınma ve yeşil dönüşümü, Sayın Refet Gürkaynak para politikalarını, Ufuk Akçil istihdam politikalarını, Hacer Foggo sosyal politikalarımızı anlatacak. Bu sistem Türkiye’yi hızlıca karanlıktan çekip aydınlığa çıkaracak” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.