adplus-dvertising

Kemal Kılıçdaroğlu gece yarısı video paylaştı “beni kalbinizle dinleyin”

Gece yarısı evinin mutfağından yeni bir video paylaşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu gece beni kulağınızla değil, kalbinizle dinleyin” diye ekonomik vaziyetle alakalı açıklamalarda bulundu. Türkiye tarihinde ilk kez bir iktidarın bile isteye halkı fakirleştirdiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Bu süreç kabul edilebilir bir şey değildir. Oy değildir mesele. Bu organize kötülükle kavga edeceğiz” şeklinde konuştu.
Takip et
Kemal Kılıçdaroğlu gece yarısı video paylaştı “beni kalbinizle dinleyin”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gece yarısı evinin mutfağından videolu paylaşımda bularak gündeme dair açıklamalarda bulundu. “Bu gece beni kulağınızla değil, kalbinizle dinleyin” diyen Kılıçdaroğlu, ülkenin ekonomik vaziyeti ile ilgili konuşarak, “Türkiye tarihinde ilk kez bir iktidar, yani bu saray hükümeti, bile isteye halkımızı daha da fakirleştiriyor” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Sizden ricam, birbirimize yönelik bütün önyargılarımızı birkaç dakikalığına bir kenara bırakmamızdır. Bu gece beni kulağınızla değil, kalbinizle dinleyin; çünkü yoksulluğumuzu konuşacağız. Yoksuluz ve bizi daha da yoksullaştırmak istiyorlar.

“İKTİDAR OLMAK BANA YETMİYOR”

Bu topraklarda hiç bitmedi bir dilim kuru ekmeğin kavgası. Söyledim, gene söylüyorum. İktidar olmak bana yetmiyor. Yaşamımın bu aşamasında ardında bırakacağım mirası düşünüyorum ben geceleri. Bu fukaralığı, bu kuru ekmek kavgasını bitiremiyorsam ne yapayım ben iktidarı?

“LÜTFEN ARTIK STRATEJİ FALAN DEMEYİN”

Sevgili basın mensupları, lütfen artık strateji falan demeyin. Strateji bizim işimiz değildir, o gençlerin işidir. Ben milletimle helalleşme aşamasına geçmiş bir siyasetçiyim. Benim öyle stratejilerle falan işim olmaz.

“HİÇ SEVMEDİM BU ÇAĞI”

Sevgili dostlarım, Allah biliyor ya, ben hiç sevmedim bu çağı. Bu adına modern dediğimiz hakkaniyetsiz çağda öyle bir bencillik seviyesine gelmiş vaziyetteyiz ki, milyonlarca çocuğumuz derin bir yoksulluk içinde yaşıyor. Farkında bile değiliz. Soğuk odalar uyuyor yavrularımız, aç karnına ders çalışıyorlar, okula gidemiyorlar bir kısmı. Yetersiz beslenme hasta ediyor onları…

“BEN NEFSİMİ KÖRELTELİ UZUN SENELER OLDU”

Bu çocuklara mutlu bir hayat sürme hakkını tanımak hem iktidarların ahlaki bir yükümlülüğüdür, hem de ekonomik bir zorunluluktur. Bunu sağlam, bu çocukların Kemal dedesinin en mühim hedefi olacak. Nefsine yenilen sorumsuz liderler ve iktidarlarının yapamadığını ben yapmak istiyorum. Yaşamımın bu aşamasında ne eyleyim ben sarayları, paraları…Ben nefsimi körelteli çok uzun seneler oldu. Tek bir muradım var; o da milletimin gelecekte bana dua etmesidir. Bu kadar.

“BİLE İSTEYE HALKIMIZI FAKİRLEŞTİRİYOR”

Bugüne iktidarlar nefislerini köreltemediler fakat bu saray hükümeti farklı. Türkiye tarihinde ilk kez bir iktidar, yani bu saray hükümeti, bile isteye halkımızı daha da fakirleştiriyor. Bu, karnı aç çocukların anne ve babalarının emeğini daha da değersizleştirerek, ucuz emek olarak emperyalistlere satacağını açık bir dille, bağırarak her yerde belirtiyor. Fakirliğimizi satmaya hazırlanan bir iktidarla karşı karşıyayız. Emeğinizin değeri ucuzlayacak ki batılının dolarına peşkeş çekilebilsin. Sarayın gelecek için ülkemize artık tek bir vaadi var, o da emekçinin sömürüsü. Siz çalışacaksınız sevgili halkım, batının refahı daha da artacak. Budur vaatleri.

“FAKİRLİĞİ SÖKÜP ALIRSAM, HALKIMIN DUASINI ALIRIM”

Peki ben neye inanıyorum? Ben ekonomik büyümeye inanıyorum elbette. Ama benim için eşit bir gelir dağılımı, hakkaniyetsiz ve fakirleştiren bir büyümeden çok daha mühim. Benim hedefim yoksulluk oranını çok hızlı bir biçimde azaltmak ve sosyal adaleti temin etmek. Ben hem büyümenin, hem de daha çok eşitliğin mümkün olduğuna inanıyorum. Ben, yoksul fukaranın iyice fakirleştirilmesi üstünden ihracatçıların daha fazla dolar kazanmasına katiyen karşıyım. Ben, fakir kesillerimizin en azından orta gelir düzeyine taşınması gerektiğine inanıyorum. Ben sosyal demokratım arkadaşlar. Cumhuriyet Halk Partisi de sosyal demokrat bir partidir. Ben, sosyal devlete inanıyorum. Ben, fakirliği söküp atarsam bu topraklardan halkımın duasını alırım. İşte o da bana yeter.

“KAVGA EDECEĞİZ”

“Açık ve net olarak bir defa daha söylüyorum. Bu fakirleştirme süreci kabul edilebilir bir şey değildir. Nasıl olursa iktidar oy kaybedecek diyerek arkama yaslanıp bu olup biteni izleyemem. Oy değildir mesele. Çocuklarımızdır. Hiçbir çocuğumuzun yatağa aç girmemesidir. İşte bu yüzden, bu organize kötülükle kavga edeceğiz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.