Kemal Kılıçdaroğlu eşi ile pazar alışverişi yaptı!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile beraber pazar alışverişine çıktı. Pazarcılarla sohbet eden Kılıçdaroğlu notlar aldı alışverişini yaptıktan sonra poşetleriyle eve döndü.
Takip et
Kemal Kılıçdaroğlu eşi ile pazar alışverişi yaptı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı paylaşımda sabah yaptıkları pazar ziyaretinden notlarını paylaştı. Kılıçdaroğlu şunları belirtti:

“Sabah Selvi Hanım ile pazar alışverişimizi yaparken, pazarcı esnafı ile de sohbet etme olanağı buldum. Zaten biliyorsunuz gıda vaziyetlerini, tekrar etmeye gerek yok. Korkuya mahal yok, çözeceğiz inşallah.”

Kemal Kılıçdaroğlu eşi ile pazar alışverişi yaptı!

Marketlere ‘Zam yapmayın’ çağrısı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün gıdadaki sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu partisinin Kara Kışla Mücadele Hareketi kapsamında yapılan görüşme sonrası CHP Genel Merkezi’nde basın açıklaması yaptı.

Vatandaşların alım gücünün düştüğünü ve kışın daha zor geçeceğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, marketelere de çağrı yaparak, 10 temel gıda ürününe zam getirilmemesini talep etti.

Kılıçdaroğlu, “Marketlerden de bir talebim var. 10 temel gıda ürününe, enflasyon zamlarını yansıtmayın. Mecbur kalırsanız da enflasyon altında yansıtın. İktidara geldiğimizde bu zararlarınızı tazmin edeceğiz. Un, yağ, süt, bulgur, makarna, mercimek, yumurta, peynir, tuz ve her ay 1 çeşit sebze. Bu ürünlere zam yapmayın. İktidara gelir gelmez bütün zararlarınızı hızlıca telafi edeceğiz. Bununla alakalı bütün üst düzey zincir market yöneticilerine mektup göndereceğim” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.