adplus-dvertising

Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a seslenerek Mehmetçik vurgusu yaptı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Suriye’ye profesyonel askerler gidecek” sözlerine “‘Profesyonel asker’ diyerek geçiştirdiğiniz, bizim Mehmetçiğimizdir, evlatlarımızdır. Canlarımızla alakalı verdiğiniz kararları, devleti yönettiğiniz gibi vermeyin” diyerek cevap verdi.
Takip et
Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a seslenerek Mehmetçik vurgusu yaptı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kemal Kılıçdaroğlu, tezkere münakaşaları esnasında yaptığı bir sosyal medya paylaşımında, “Selvi Hanım ve ben, askerliğini er olarak yapmış oğlumuzun gururlu anne ve babasıyız. Kendi çocuğuna bedelli askerlik yaptırıp, milletin evlatlarını ateşe atan şahsın hazırladığı gayriciddi tezkereler kabul edilemez. Tezkereye ‘Hayır’ diyeceğiz” demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na, “Ama Suriye’ye profesyonel askerler gidecek” sözleri ile karşılık vermişti.

Kılıçdaroğlu ve Erdoğan’ın açıklamalarından sonra medyada ‘profesyonel askerlik’ münakaşaları başladı. Kılıçdaroğlu, ‘profesyonel askerlik’ tartışmalarıyla alakalı sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şu şekilde:

“Beni çok rahatsız eden bir konu var; iki gündür bu meseleye girip girmeme konusunda kararsızım. Oğlumun er olarak askerlik yaptığını anlattım, şahıs ve şürekası ‘Ama Suriye’ye profesyonel askerler gidecek’ demeye başladılar.

Üstüne bazı kanallarda, değeri kendinden menkul bazı yorumculara propagandası da yaptırıldı. Bu korkunç bir algılama şeklidir.

Algısı bozuk şürekaya sesleniyorum: ‘Profesyonel asker’ diyerek geçiştirdiğiniz, bizim Mehmetçiğimizdir, evlatlarımızdır. Askerimiz söz konusu olunca, size önerim on düşünüp bir yapmanızdır. Canlarımızla alakalı verdiğiniz kararları, devleti yönettiğiniz gibi vermeyin!”

Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a seslenerek Mehmetçik vurgusu yaptı!

Tezkereye “evet” demenin cumhuriyetenet olduğunu belirtmişti

“Hayır” oyu veren CHP’nin tezkere kararıyla alakalı eleştirilere cevap veren Kılıçdaroğlu, “‘Evet’ dersek Cumhuriyet’enet etmiş oluruz. Bu ülkenin topraklarına yabancı postallar bassın istemem” demişti.

CHP aynı tezkereye “evet” demişti

Yabancı askerleri gerekçe gösteren CHP’nin “hayır” oyu verdiği tezkerenin içeriği aynısı olan bir önceki tezkereye CHP, “evet” oyu vermişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.