adplus-dvertising

Kemal Kılıçdaroğlu, bu kez de SADAT binasına gitti: Seçimin güvenliği sarsılırsa sorumlusu burasıdır

Daha önce TÜİK, MEB ve Et ve Süt Kurumu binaları önüne giderek açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün de SADAT binasının önüne gitti. Burada bir açıklama yapan CHP lideri, “Türkiye asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara teslim edilmeyecektir. Seçim güvenliği önemlidir. Şu anda önünde bulunduğumuz SADAT bir paramiliter kuruluştur.” dedi.
Takip et
Kemal Kılıçdaroğlu, bu kez de SADAT binasına gitti: Seçimin güvenliği sarsılırsa sorumlusu burasıdır
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Chp lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah partisinin İstanbul İl Başkanlığı’nda olağanüstü MYK toplantısı düzenledi. Bu toplantı sonrası il binasından ziyaretler gerçekleştirmek için ayrılan Kılıçdaroğlu, Sadat‘ın önüne geldi.

“SADAR PARAMİLİTER BİR KURULUŞTUR”

Burada bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, “Türkiye asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara teslim edilmeyecektir. Seçim güvenliği önemlidir. Şu anda önünde bulunduğumuz SADAT bir paramiliter kuruluştur. Ve düne kadar Erdoğan’ın danışmanlığını yapıyordu bunlar. Bu kuruluşun hedefleri arasında gayri nizami harp eğitimi var” ifadelerini kullandı.

“BURASI TERÖRİST YETİŞTİREN BİR KURULUŞ”

Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Dikkatini çekmek isterim kamuoyunun, gayri nizami harp eğitimi var. Yani, sabotaj, baskın, pusu kurma, tahrip, suikast ve tedhiş. Arapça ‘terör’ ‘tedhiş’ olarak tanımlanıyor, Türkçesi de ‘terör’. Burası aynı zamanda terörist yetiştiren de bir kuruluş. Dolayısıyla eğer bugün Türkiye’de milyonlarca insan varsa ve Suriye’den gelmişlerse bunların buraya gelişlerinde en büyük rolü oynayan da SADAT’tır. Erdoğan’a sormak isterim, sen bu kuruluşu niçin danışman yaptın ve hangi gerekçeyle çalıştın?

“SEÇİMİN GÜVENLİĞİNİ SARSACAK HER ŞEYDEN BURASI SORUMLUDUR”

Şunu herkesin bilmesini isterim, CHP demokratik yollarla bu ülkede seçimin yapması için her türlü çabayı gösterecektir. SADAT gibi kuruluşlar kim olursa olsun, seçimi gölgeleyecek seçimin güvenliğini sarsacak herhangi bir şey olursa sorumlusu burası ve Saray’dır. Bunu bütün halkımıza ifade ediyorum.

“BURAYA GELİP BİLGİ ALMAK İSTEDİK”

Biz Cumhuriyet Halk Partisi’yiz, biz Kuvay-i Milliyeciyiz. Biz SADAT’cılardan öyle tedhişcilerden korkacak kişiler değiliz. Korkanlar kapılarını açmayanlardır. Buraya geldik kendilerinden bilgi almak istedik ama korkularından yuvalarına sığındılar. O yuva onları kurtarmaz. Biz bu ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi getirene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz”

CHP İl Başkanlığı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sürpriz ziyaretini “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu SADAT’ta… Herkes müsterih olsun, seçim güvenli bir şekilde yapılacak!” diye duyurdu.

CHP’li Engin Altay kapı önünde yaptığı açıklamasında “Buranın yetkilisiyle görüşmek istediğimizi Genel Başkanımızın bir çay içmek istediğini söyledik ama görünürde kimse yok. SADAT kimlere hizmet ediyor diye sormaya geldik.” dedi.

Ancak görevliler kapıyı açmadı. Bunun üzerine Kemal Kılıçdaroğlu basın açıklaması açıklama yaparak şunları söyledi:
-Türkiye asla paramiliter kuruluşlara teslim edilmeyecek. Seçim güvenliği önemlidir. Şu an da önünde bulunduğumuz SADAT düne kadar Erdoğan’ın danışmanlığını yapıyordu. Bu kuruluşun hedefleri arasında gayri nizami harp eğitimi var. Yani sabotaj, baskın, pusu kurma, suikast… Yani terör… Burası terörist yetiştiren bir kuruluş. Eğer bugün seçimlerde Suriye’den gelen insan varsa en büyük rol SADAT’tır. Erdoğan’a söylemek isterim sen hangi gerekçeyle bu kuruluşla çalıştın?

-CHP demokratik yollarla seçimin yapılması için çaba gösterecek? SADAT gibi kuruluşlar seçimin güvenliğini sarsacak bir durum olursa sorumlusu SADAT’tır. Biz korkacak kişiler değiliz. Korkanlar kapıları açmayanlardır.

-Basına bu olayı vermek istemedik. Sağlıklı bir şekilde bilgi almak istedik.

Kemal Kılıçdaroğlu, bu kez de SADAT binasına gitti: Seçimin güvenliği sarsılırsa sorumlusu burasıdır

SADAT nedir?
Resmi sitesinde SADAT kendini böyle anlatıyor:
SADAT Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. uluslararası savunma alanında danışmanlık ve askeri eğitim veren ilk ve tek Türk şirketidir.

SADAT Savunma (E) Tuğgeneral Adnan TANRIVERDİ başkanlığında Türk Silahlı Kuvvetlerinin çeşitli birliklerinden emekli olan 23 Subay ve Astsubay tarafından kurulmuş ve Şirket Ana Sözleşmesi 28 Şubat 2012 tarihli ve 8015 sayılı Türkiye Ticaret Sicil Gazetesinde yayınlanarak faaliyetlerine başlamıştır.

SADAT Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. Danışmanlık, Eğitim ve İkmal olmak üzere üç ana alanda hizmet sunmaktadır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.