adplus-dvertising

Kemal Kılıçdaroğlu: Ahlak devletin temelidir!

Sosyal medyadan yeni bir video paylaşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Ahlak, devletin temelidir. Türkiye’nin onurunu Suudi Konsolosluğunun bahçesine gömenler, devletin temellerini sarstılar. Gelin bu gece, bu acı meseleyi konuşalım…” şeklinde konuştu.
Takip et
Kemal Kılıçdaroğlu: Ahlak devletin temelidir!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medyadan paylaştığı videolarına devam ediyor. Daha önce bürokratlar, kadın hakları ve gençlerle alakalı paylaşım yapan Kılıçdaroğlu bu defa Cemal Kaşıkçı olayıyla alakalı bir video paylaştı.

“DEVLETİN TEMELLERİNİ SARSTILAR”

Ahlak üstüne vurgular yapan Kılıçdaroğlu hükümetin Cemal Kaşıkçı cinayetiyle alakalı politikasını eleştirerek “Ahlâk, devletin temelidir. Türkiye’nin onurunu Suudi Konsolosluğunun bahçesine gömenler, devletin temellerini sarstılar. Gelin bu gece, bu acı meseleyi konuşalım…” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları:

Ahlaklı olmak için dindar olmanıza gerek olmayabilir ama gerçek bir dindar olmanız için ahlaklı olmanız koşul. Bugün Erdoğan “İsrail ile ilişkilerimiz başkadır, Kudüs başkadır” dediğinde bu konuyla alakalı olarak sizlere seslenme ihtiyacı işittim. Çünkü bu problem Türkiye’nin problemi haline gelmiş vaziyette. Belki de Türkiye’nin en büyük problemi “o başka bu başka” anlayışıdır. Onun için bazı çok zengin ülkeler bu anlayış yüzünden hiç değer görmezler. Kabile devleti ile anılırlar. Kendini bir şey ile tanımlamak ama insan varlığının en mühim koşulu olan ahlak kısmını da önemsememek… Yani Mevlana’nın deyimiyle cebi zengin ruhu yoksul olan insan olmak…

“RANDEVU İSTEDİM”

Türkiye’yi buraya getiren işte bu fiyat biçen değer bilmeyen zihniyettir. Ahlaklı olmadan dindar olmadı durumundadır. Ne olursak olalım ahlaklı olalım. Bu arada Cemal Kaşıkçı’nın yakınından randevu istedim. Mavi Marmara şehitlerinin yakınlarından da isteyeceğim.

Bu saray ve şurekası onurumuza fiyat biçiyor. Çünkü değer bilmiyor. Ne olursanız olun neye inanırsanız inanın topraklarınızda korkunç bir cinayete kurban giden Cemal Kaşıkçı’ya fiyat biçemezsiniz. Mavi Marmara şehitlerine bir fiyat biçemezsiniz. Biçerseniz fiyatı kadar algılanırsanız. Değer görmezsiniz.

Türkiye’nin dindar, sofu, sofi, inançlı inançsız problemi yok. Türkiye’nin çok net bir ahlak problemi var.

Sana gelince Erdoğan, sen Kaşıkçı davası ile bu devletin memleketin egemenliğini sattın. Türkiye’nin onurunu Suudi Konsolosluğu’nun bahçesine gömdün sen, utanmalısın!

https://twitter.com/kilicdarogluk/status/1516851263639638020

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.