Kemal Kılçdaroğlu ‘dostlarımızla iktidar olacağız’ sözüne açıklık getirdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Dostlarımızla iktidar olacağız” açıklamasıyla ilgili tepkilere “Dostlarımızla deyince havuz medyası titredi. Dostlarımız kim? Kurultayda ortaya koyduğumuz 13 maddeye kim ‘evet’ diyorsa bizim dostumuzdur.” diye yanıt verdi.

37’nci Olağan Kurultay’da yeniden CHP Genel Başkanı seçilen Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Dostlarımızla iktidar olacağız” açıklaması siyatte polemik konusu oldu.

Kılıçdaroğlu’nun ne demek istediği merak konusu olurken, AK Parti’den eleştiriler geldi. Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin konularda açıklamalar yaptı:

“Yeter ki sandık koysunlar”

Hayatın çok zor olduğunu, tencerelerin kaynamadığını biliyoruz. Ama bunların geçici olduğunu belirtmek isteriz.“İkinci Yüzyıla Çağrı”metnimizle sorunları ve çözümleri ortaya koyduk. Yeter ki sandık koysunlar. Koyarlar mı bilmiyorum? Çünkü ‘tek adam’ karar verecek.!

“Kavala’dan intikam alıyorsunuz”

Osman Kavala 1001 gündür içeride, üç kez tahliye edildi. Her tahliyede bir suç icat edildi. Siz suç uyduruyorsanız, Osman Kavala’dan intikam alıyorsunuzdur. Cumhuriyet Halk Partisi grubundan haksız yere içeride yatan bütün gazetecilere selam gönderiyoruz. Kalemini satmayan hiçbir gazeteci zorun karşısında diz çökmez!

“13 maddeye ‘evet” diyen bizim dostumuzdur”

‘İkinci Yüzyıla Çağrı’ beyannamesinde neyi anlattık; işsizliği, yoksulluğu, adaletsizliği, yolsuzlukla mücadeleyi çözeceğiz. Kimlerle beraber mi çözeceğiz? Dostlarımızla! Dostlarımızla deyince havuz medyası titredi. Dostlarımız kim? Bu sorunların çözümü için yanımızda duracak olan ve bu sorunları hissedenler. Kurultayda ortaya koyduğumuz 13 maddeye kim ‘evet’ diyorsa bizim dostumuzdur.

Gece yarısı kanun çıkarma olmayacak

Bir arada demokratik bir anayasa yapacağız. Tarafsız bir Cumhurbaşkanı olacak. Cumhurbaşkanı 83 milyonun Cumhurbaşkanı olacak. TBMM’de gece yarısı kanun çıkarma olmayacak. Bütün tarafları, temsilcileri ‘zorunlu’ olarak davet edeceksin.

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı