Kemal Doğulu kaç yaşında, kardeşi kim?

Doya Doya Moda jüri üyesi Kemal Doğulu son günlerde dikkat çeken isimlerden. Kardeşi Kemal Doğulu ve eşi oyuncu Neslihan Atagül'ü dilinden düşürmeyen Kemal Doğulu sivri dilli yorumlarıyla ekranların aranan jüri üyesi haline geldi. Pek, Kemal Doğulu kimdir, kaç yaşında, mesleği ne, eğitimi ne? Kemal Doğulu'nun ailesi kim, Kemal Doğulu modacı mı? Kemal Doğulu'nun çalıştığı isimler ve çıkardığı albümler ayrıntılarıyla haberimizde...

Doğum tarihi: 14 Ekim 1979

Doğum yeri: Mersin

Eğitimi: Harran Üniversitesi‘nde Pazarlama Bölümü

Mesleği: Imaj maker, kuaför ve pop ve elektronik müzik şarkıcısı

Kardeşi: Kadir Doğulu

Kemal Doğulu kaç yaşında, kardeşi kim?

Babalarının çalışmak için ABD’ye gitmesiyle birlikte Kemal Doğulu’nun da çalışma serüveni başlamış oldu. Hayali bir kadın kuaförü olmak olan Doğulu’nun ilk müşterisi de kız kardeşiydi.

Oyuncu olan Kadir Doğulu’nun kardeşidir. 5 kardeşin en büyüğü olan Kemal Doğulu, 12 yaşında Mersin‘de kuaför olan kuzeninin yanında çıraklık yapmaya başladı.

Amcasının isteğiyle İmam Hatip’e kaydolan Kemal Doğulu, Arapça ve Kur’an derslerinde başarılı olamadı. Ailesinden gizli Anadolu Lisesi sınavlarına girdi ve bilgisayar bölümünü kazanarak İmam Hatip’ten ayrıldı.

Lise eğitimi sonrasında Urfa, Harran Üniversitesi‘nde Pazarlama Bölümü’nü kazandı. Babasının yanına çalışmak için gitmek istediği için vize işlemleri için İstanbul’a gelen Kemal Doğulu, kuzeni Zeki Doğulu’nun İstanbul‘da Kuaför dükkanında çalışmaya başladı.

Lise eğitimi sonrasında Urfa, Harran Üniversitesi‘nde Pazarlama Bölümü’nü kazandı. Kuzeni Zeki Doğulu’nun İstanbul‘da Kuaför dükkanında kariyerinin ilk adımlarını attı. Saç tasarımları yapan Doğulu, zamanla makyaj da yapmaya başladı. Zamanla yaptığı saç tasarımlarını ve makyajları çekmeye başlayan Doğulu’nun fotoğrafları Elle dergisinde yayımlandı.

Hande Yener, Seda Sayan, Sıla, Kutsi, Gökhan Özen, Nil Karaibrahimgil, Demet Akalın gibi isimlerin imaj danışmanlığını yapan Doğulu, fotoğraf çekimine ve klip yönetmenliğine de davam etti.

Hande Maxi adlı singlelın fotoğrafçılığını üstlendi ve böylece tanınmaya başladı.

Kemal Doğulu, 2014 yılının Eylül ayında başlayan ve Öykü Serter‘in sunuculuğunu Uğurkan Erez ile beraber yaptığı “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programında İvana Sert, ve Nur Yerlitaş ile birlikte jüri görevi yaptı. “İşte Benim Stilim” yarışmasıyla üne kavuşan Kemal Doğulu, 2016 yılında merdivenlerden düşerek yaralanmışı. Geçirdiği kazayla ilgili farklı yorumlar yapılan Kemal Doğulu, uzun süren sessizliğini 25 Kasım 2019’da başlayan Doya Doya Moda yarışmasıyla bozdu.

Uzun süre sanatçıların imaj makerlığını, makyözlüğünü, kuaförlüğünü, fotoğrafçılığını ve modelistliğini yaptı. 2006 senesinde tanıştığı Hande Yener’in Hande Maxi adlı maxi singleında sanatçının fotoğrafçılığını ve imaj makerlığını yaptı. Hande Maxi’den itibaren Hande Yener ile çok samimi olan Kemal Doğulu, sanatçının bundan sonraki albümlerinde sanat yönetmenliğini, fotoğrafçılığını ve kliplerinin de yönetmenliğini üstlendi.

İşte Benim Stilim yarışmasında jüri üyeliği yapmıştır.

Saç tasarımları yapan Doğulu, zamanla makyaj da yapmaya başladı. Zamanla yaptığı saç tasarımlarını ve makyajları çekmeye başlayan Doğulu’nun fotoğrafları Elle dergisinde yayımlandı.

2004 yılında New York Fashion Week’te Bahar Korçan ve Michael Kors defileleri için saç-makyaj yaptı.

2006 yılında Hande Yener ile tanıştı ve Hande Maxi adlı singlelın fotoğrafçılığını ve imaj markerlığını yaptıktan sonra bundan sonraki albümlerinde sanat yönetmenliğini, fotoğrafçılığını ve kliplerinin de yönetmenliğini üstlendi. Bir gün Hande Yener’in konserine kendi vokalisti gelmeyince onun yerine vokalist oldu.

Kemal Doğulu 2008 yılının Ocak ayında “1 Yerde” adını verdiği verdiği elektronik müzik tarzındaki maxi teklisini çıkardı.

Şubatın başlarında MTV Türkiye’de yayınlandı. Mart başında ise MTV’nin bütün dünyada yayınlanan kanalında yayınlandı ve kısa süre sonra World Chart Exskpress (World Top 10) listesine girdi ve Nisanın başında ise 1 numaraya kadar yükselerek tam 4 hafta üst üste 1 numarada yer aldı. Maxi single’ın 2.klibi ise “Nedense, Nedense?” adlı şarkıya çekildi. Klip Temmuz sonunda çekildi ve 3 Ağustos 2008 günü de ilk kez Kral Tv’de yayınlandı.

Kemal Doğulu, İkinci single’ının ismi Kemal Doğulu 2 olarak açıklandı.

Kemal Doğulu 2 single’ının başarısından hemen sonra yeni albüm çalışmalarına başladı. Yeni albümüne Ters Köşe ismini verdi.

2014 Temmuz ayında İstanbul, Nişantaşı’nda bir kuaför salonu açtı.

Kemal Doğulu, 2014 yılının Eylül ayında başlayan ve Öykü Serter‘in sunuculuğunu Uğurkan Erez ile beraber yaptığı “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programında İvana Sert, ve Nur Yerlitaş ile birlikte jüri görevi yaptı. Sonrasında da jüri üyeliğine devam eden Kemal Doğulu bir süredir TV ekranlarında jüri üyesi…

Kadir Doğulu şu anda TV8’de Doya Doya Moda adlı programda jüri üyeliği yapıyor.

Albümleri :

2008 – 1 Yerde
2009 – Kemal Doğulu 2
2010 – Ters Köşe
2011 – 4.Kemal
2012 – Aşk Kabul Ederse

Kemal Doğulu kaç yaşında, kardeşi kim?

Doğulu Kardeşler, Babalarının Mirasını Reddetti!

3 yıl önceYaklaşık 10 ay önce yaşamını yitiren Rasim Doğulu’nun mirası Kemal Doğulu, Kadir Doğulu ve diğer üç kardeşi tarafından reddedildi. Mirasın, kalan borçlar yüzünden reddedildiği konuşuluyor.

Kemal Doğulu kaç yaşında, kardeşi kim?

KEMAL DOĞULU VE AİLESİNİN FOTOĞRAFLARI

Kemal Doğulu kaç yaşında, kardeşi kim? Kemal Doğulu kaç yaşında, kardeşi kim? Kemal Doğulu kaç yaşında, kardeşi kim? Kemal Doğulu kaç yaşında, kardeşi kim? Kemal Doğulu kaç yaşında, kardeşi kim?Kemal Doğulu kaç yaşında, kardeşi kim? Kemal Doğulu kaç yaşında, kardeşi kim? Kemal Doğulu kaç yaşında, kardeşi kim? Kemal Doğulu kaç yaşında, kardeşi kim? Kemal Doğulu kaç yaşında, kardeşi kim?

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı