Kediye İşkence Edip Kanıyla Yazı Yazdılar

Konya’da kimliği belirsiz kişi ya da kişiler ‘Boncuk’ isimli kediye önce işkence uyguladılar ve ardından kanıyla çeşme duvarına Arapça yazı yazdılar. Duvarda Arapça olarak ‘Visal’ (Kavuşma) yazıldığı belirtildi.

Betül Kayaalp’in 1 sene önce sahiplendiği ‘Boncuk’ adlı kediyi evden dışarı çıkardı. Apartmanın önünde bulunan kedi uzun süre geri gelmeyince Betül Kayaalp dışarı çıktı ve bodrum katından kedinin sesini duydu. Aşağı inen Kayaalp kedisini işkence edilmiş bir halde kanlar içinde buldu.

Kayaalp kedisini hemen veterinere götürdü. Boncuk’un başında ödem, çenesinde kırık ve tek gözünün kör olma ihtimali bulunduğu belirtildi.

İÇİM PARÇALANIYOR

Betül Kayaalp yaptığı açıklamada, kedisine yapılanı vahşilik olarak belirtti ve, “‘Boncuk’ öldüresiye dövüldü. Kanı ile kavuşmak anlamına gelen Arapça ‘visal’ yazıldı. Vahşiliği daha nasıl anlatabilirim? Hayvana şiddet, insana şiddetin temelini oluşturur. Her ne olursa olsun bu, kabul edilemez. Her gün sabah akşam giderek, tedavisini yaptırıyorum. Hayati tehlikesi devam ediyor. Benim ‘Boncuk’um ölebilir, içim parçalanıyor. Bir insan savunmasız bir canlıya nasıl olur da böyle bir şey yapar, anlam veremiyorum.” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı