Kedi Alerjisi Yeni Aşı ile Tarih Oluyor!

Alerjisi nedeniyle kedilerden uzak duranlara müjde, İsviçreli bilim adamlarından geldi. İsviçreli Hypocat şirketi, kedi alerjisini bitirecek aşıyı geliştirdi.

Alerji sebebiyle kedilerden uzak durmak zorunda kalan insanlara güzel haber İsviçreli Hypocat şirketinden geldi. Hypocat, kedilerin alerjiye neden olmalarını bir miktar da olsa engelleyen bir aşı üzerinde çalıştığıın duyurdu.

Aşı her ne kadar henüz tamamlanmış olmasa da, 2022 yılında tamamlanacağı söyleniyor. Söz konusu aşı, Hypocat firmasıyla aynı ismi taşıyor. Nisan ayında bir açıklama yapan Hypocat, aşı hakkında bir araştırmanın sonuçlarını da yayınladı. Sonuçlara göre aşı, alışıla gelmiş olan şekilde insanların bağışıklık sistemini hassaslaştırmaya çalışmıyor. Çünkü bu aşı kedilere vuruluyor.

AŞI İNSANLARA DEĞİL KEDİLERE YAPILIYOR

Aşı, kedilerin “Fel d 1” adıyla ürettikleri spesifik bir proteine alerjisi olan insanlar için geliştirildi. Aşı sayesinde kedilerin “Fel d 1” üretimi büyük oranda azalıyor ve bu proteine alerjisi olan insanlar için kediler hipalerjenik hale geliyor.

KEDİLER İÇİN KORKULACAK BİR DURUM YOK

Geliştirilen aşıya ilk olarak hayvanseverlerden tepki geldi. Fakat araştırmalar sonucunda “Fel d 1” proteinin kediler için bir öneme sahip olmadığı ortaya çıktı. Birçok kedide bu protein zaten düşük seviyede bulunabiliyor ve bu durum kedilerin sağlık durumunu etkilemiyor. “Fel d 1” proteini genel olarak kedilerin tükürüklerinde ve gözyaşlarında bulunuyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı