adplus-dvertising

Kazakistan’daki orman yangınında 10 kişi yaralandı

Kazakistan’ın Kostanay bölgesinde devam eden orman yangınında 10 kişinin yaralandığı bildirildi.
Takip et
Kazakistan’daki orman yangınında 10 kişi yaralandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kazakistan’ın Kostanay bölgesine bağlı Auliyeköl ilçesinde çıkan orman yangınını söndürme çalışmaları sürüyor. Enformasyon ve Toplumsal Kalkınma Bakanı Darhan Kıdırali yaptığı açıklamada, gece boyu devam eden yangını söndürme çalışmalarına 91 araç, 3 helikopter, 5 tren ve 600 kişinin çekildiğini aktardı.

Kazakistan’daki orman yangınında 10 kişi yaralandı

Ülkenin Amankaragay ve Lesnoye kasabalarındaki petrol depolarının bulunduğu bölgede yangının söndürüldüğünü söyleyen Kıdırali, “Yangın bezin depolara tankları ve dizel odunlarına sıçramadı” şeklinde konuştu. Kıdırali, yangında 10 kişinin hafif ve orta yaralandığını ifade ederek, 4’ünün ilçe hastanesine kaldırıldığını, 6’sının ise muayene edildikten sonra evlerine gönderildiğini ifade etti. Bakan Kıdırali, öte yandan yangın vaziyetinin iyileşmesi sebebiyle askıya alınan tren seferlerinin tekrardan başlatıldığını belirtti.

Kazakistan’daki orman yangınında 10 kişi yaralandı

Yangının sıçradığı kasaba sakinlerinin güvenli yerlere tahliye edildiğine dikkati çeken Kıdırali, “Yerel yönetim, tahliye edilenleri Auliye okulu ile yatılı okula yerleştirdi” ifadesini kullandı. Kıdırali, başkent Nursultan ile Almatı kentinden Acil Vaziyetleri Bakanlığına ait ek araçların Kostanay’a gönderildiğini sözlerine ekledi. Öte yandan yetkililer, yangının 43 bin hektarlık bir alana yayıldığını bildirdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.