Kazakistan olayları Rusya ve ABD arasında ipleri gerdi!

Rusya ve ABD Dışişleri arasında Kazakistan’daki olaylar üstüne dikkat çeken bir görüşme gerçekleşti. Rusya Dışişleri Bakanlığı, ABD Dışişleri Bakanı Blinken’in basın toplantısındaki “Evine Ruslar girdiyse onları evden çıkarmak zor olabilir” biçimindeki sözlerine cevap vererek, “ABD evinize girdiğinde hayatta kalmak, soyulmamak ve tecavüze uğramamak zordur” paylaşımında bulundu.
Takip et
Kazakistan olayları Rusya ve ABD arasında ipleri gerdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sputnik Türkçe’de yer verilen habere göre, Rusya Dışişleri Bakanlığı, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in bugün düzenlediği basın toplantısında kullandığı “Evine Ruslar girdiyse onları evden çıkarmak zor olabilir” ifadelerine cevap verdi.

Bakanlık tarafından sosyal medya üstünden yapılan paylaşımda, “ABD evinize girdiğinde hayatta kalmak, soyulmamak ve tecavüze uğramamak zordur. Bu davetsiz misafirleri kapılarının eşiğinde bulan Kuzey Amerika yerlileri, Koreliler, Vietnamlılar, Iraklılar, Panamalılar, Yugoslavlar, Libyalılar, Suriyeliler ve daha fazla sayıda şanssız insanın ekleyecek çok şeyi var”

BLİNKEN: RUSLAR EVİNİZE BİR KERE GİRDİ Mİ ÇIKARMAK ÇOK ZOR OLABİLİR

Blinken, açıklamasında Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) liderliğinin, protestolar ve şiddet olaylarının meydana geldiği Kazakistan’a barış kuvveti gönderme kararını eleştirmişti.

Kazakistan’ın KGAÖ’ye yardım müracaatının soru işaretleri oluşturduğunu belirten ABD’li bakan, “Neden dış yardıma ihtiyaç duydukları anlaşılır değil. Tarihten bir ders: Evine Ruslar girdiyse onları evden çıkarmak zor olabilir” demişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.