Kaz Dağları’na Villa İçin 2.5 Milyon Zeytin Ağacı Kestiler

Kaz Dağları’nın SİT alanı olmasına rağmen 2.5 milyon zeytin ağacının kesilerek villa ve konut imarına açıldığı ortaya çıktı.

Kaz Dağları’nın SİT alanı olmasına rağmen 2.5 milyon zeytin ağacının kesilerek villa ve konut imarına açıldığı ortaya çıkarıldı. Yürekleri yakan görüntüler dronelar ile çekilirken, Çanakkale Çevre ve Doğa Dernekleri Federasyonu Başkanı ise bazı açıklamalarda bulundu.

CHP’Lİ BELEDİYELERE SESLENDİ

Çanakkale Çevre ve Doğa Dernekleri Federasyonu Başkanı Bünyamin Nami Toka, “Bu sahillerde eskiden, zeytin ağaçlarının içinde birer ikişer ev vardı. Ama şimdi görüyoruz ki; evlerin arasında zeytin ağaçları birer ikişer tane kalmışlar. Pirana balıkları, ne varsa ona hücum eder ve çok kısa sürede yok ederler. Eskiden sahilde sadece 3-5 evin olduğu bir yoldan geçerken şimdi ise Kaz Dağları’nın zirvelerine doğru giden ve büyük bir hücum şeklinde varlığını devam ettiren bir rant yağmasını görüyoruz. Bizim de çevrecilerimize sözümüz şudur; Ayvacık, Bayramiç, Küçükkuyu ve Edremit’e kadar giden bölgenin hepsi CHP’li belediyeler. Bu belediyelerin hepsine sözümüz şu ki; Kaz Dağları’nı ranta kurban etmeyin” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı