Kaz Dağları’na Giden Akşener, Erdoğan’a Çağrıda Bulundu

Kaz Dağları'nda maden araması yapılan bölgeye giden Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrıda bulundu: Buraya gelmesini, bu yapılan katliamı görmesini talep ediyorum.

Çanakkale’nin Kaz Dağları bölgesinde altın araması yapılan bölgeye giden İYİ Parti Lideri Meral Akşener, buradan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yaparak “Başta sayın Erdoğan olmak üzere buraya gelmesini, bu yapılan katliamı görmesini ve bu akciğerin söndürülmesine karşı durmasının talep ediyorum” ifadelerini kullandı.


Son günlerin en çok tartışılan konularından biri olan Kaz Dağları’ndaki maden araması, siyasi parti liderlerini de bölgeye çekmeye başladı. Bugün kalabalık bir grupla aramanın yapıldığı alana giden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, çeşitli incelemelerde bulundu.

“VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR”

Burada basın mensuplarına bir açıklama yapan Akşener, “Türkiye’nin akciğerlerinden biri olan, en yüksek oksijene sahip Kaz Dağları’nın talanına karşı sizlerle dayanışma içinde olduğumuzu ifade etmek için geldim. Ne güzel bir söz var burada: Çanakkale geçilmez, Kaz Dağları deşilmez. Vatan toprağı kutsaldır. Üstünde yaşayan insanıyla, hayvanlarıyla, çiçekleriyle, ağaçlarıyla, suyuyla, dağıyla, nehriyle, her şeyiyle kutsaldır. Çanakkale nasıl geçilmez mührü vurduysak, bu aziz millet Kaz Dağları’nın deşilmesine müsade etmeyecektir” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ÇAĞRIDA BULUNDU

Konuşmasının devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulunan Akşener, “Başta sayın Erdoğan olmak üzere buraya gelmesini, bu yapılan katliamı görmesini ve bu akciğerin söndürülmesine karşı durmasının talep ediyorum. Ey sayın Erdoğan, bu ülkenin başısın. Bu millet seni seçti. Bak burada Türkiye’nin her tarafından insan var. Ben Rumeli göçmeni bir ailenin çocuğuyum. Vatan kaybının ne olduğunu biliyorum. Ağaç kesiyorsunuz ağaç. Toprağın altına üstüne götürmenize itiraz var. Onun için buradan Sayın Erdoğan’a sesleniyorum. Gel kardeşim şurayı gör. Sana atılan yalanları öğren. Göreceksin ki vicdanın sızlayacak” şeklinde konuştu.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı