Kaz Dağları Tartışmalarına Ahmet Davutoğlu da Dahil Oldu

Son dönemlerde gündemden düşmeyen Kaz Dağları meselesiyle ilgili bir açıklamada bulunan Ahmet Davutoğlu, "Kaz dağları hepimizin hassasiyet göstermesi gereken bir konu" ifadelerini kullandı.

Yeni parti kurma hazırlığında olan Ahmet Davutoğlu, son günlerde gündemi en çok meşgul eden konulardan biri Kaz Dağları’yla ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. Kaz Dağları’ndaki meselenin siyasetten öte bir insanlık meselesi olduğunu vurgulayan, meseleyi hassasiyet gösterilmesi gereken bir konu olarak yorumladı.


“HASSASİYET GÖSTERMEMİZ GEREKİYOR”

Bölgede yapılan altın aramasında doğanın ve çevrenin korunması konusunda tedbirler alınması gerektiğini belirten Davutoğlu, “Kaz dağlarında doğanın ve çevrenin korunması için mutlaka tedbir alınması gerekiyor. Çevrenin ve doğanın korunması için genel bir konsorsiyumun gerçekleşmesi önemli. Kaz dağlarının korunması hepimizin tek tek hassasiyet göstermesi gereken konu.  Genel bir toplumsal mutabakat içerisinde bütün ilgili tarafların görüşleri alınarak kaz ağlarının genel niteliğinin korunarak mutlaka tedbir alınması lazım” dedi.

YENİ PARTİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Öte yandan yeni parti kurma çalışmalarına hız veren Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: “Çalışmaktan kast edilen, siyasi bakımdan pozisyonu halka anlatmaksa çalışmaya başladık. Çalışmak dediğimiz halkın derin vicdanına hitap etmektir. Mesele siyasi tabakaya değil. AK Partinin derin vicdanına seslenmek. Milletimizin bizi iktidara taşıdığı vicdanı hepimiz çok iyi biliyoruz.”

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı